Za mřížemi drůbežárny žilo ve výkalech pětadvacet psů

12. října 2008 v 14:30 | nachodsky.denik.cz |  Týrání zvířat v novinách

Za mřížemi drůbežárny žilo ve výkalech pětadvacet psů

Česká Skalice - Všímavost občanů se vyplácí. Právě na základě oznámení obyvatelky příměstské části Zájezd byl odhalen případ, při němž vzniklo podezření na týrání zvířat. V tamní bývalé drůbežárně choval majitel z Hořicka, kterého se nám nepodařilo kontaktovat, za železnými mřížemi v uzamčeném objektu ve velmi špatných podmínkách pětadvacet psů.

8. 10. 2008/ 0:36

//<![CDATA[ //]]>
"Majitel je tam dojížděl krmit," řekl nám velitel městské policie Pavel Blatník. V kotcích plných výkalů a slámy bylo i několik psů pohromadě. Na místo byli přivoláni zástupci Krajské veterinární správy z Náchoda, kteří měli rozhodnout o dalším osudu "hafanů". "Pejsci byli sice v celkem dobrém zdravotním stavu, ale podmínky prostředí, v němž byli umístěni, byly špatné," sdělila Deníku Zuzana Kolomazníková, vedoucí oddělení pro pohodu zvířat Krajské veterinární správy. Veterináři nakonec rozhodli o odebrání psů majiteli a o transportu zvířat. "S pomocí občanů v okolí místa byl na místě zadržen majitel objektu a opětovně přivoláni veterináři z Náchoda i z Hradce Králové," uvedl velitel strážníků městské policie. Celkem pětadvacet psů bylo převezeno do útulku v krajském městě. Krajská veterinární správa podala podnět Městskému úřadu v Náchodě k odebrání psů. Majitel podle Kolomazníkové porušil zákon na ochranu zvířat. "Pokud se podmínky v Zájezdě nezlepší, psi mu nebudou vráceni a poputují do lepšího prostředí," dodala Kolomazníková. Velitel strážníků Pavel Blatník se s podobným případem v katastru města dosud nesetkal. "Občas se stane, že se někdo zbaví štěněte, ale chovat psy v takových podmínkách, to se ještě nestalo," tvrdí velitel Blatník.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 niradnam niradnam | 14. října 2008 v 17:08 | Reagovat

to je buď vyšinutá osoba, která ty psy takhle zbědovala, nebo ona osoba chtěla na psech vydělat prachy a šlápla tak trochu vedle.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.