Listopad 2007

O boji za osvobození

30. listopadu 2007 v 14:14 | realita.tv |  Básně, citáty,... samo že o zvířatech a přírodě:,)
Pohřeb Barryho Horna Autor: http://www.barryhorne.org/
"Tento boj není pro nás, není pro naše osobní potřeby. Je pro všechna zvířata, která kdy trpěla a zemřela ve vivisekčních laboratořích, a pro všechna zvířata, která budou trpět a zemřou v těch samých laboratořích, dokud neukončíme tento ďábelský byznys.
Duše umučených křičí po spravedlnosti, křik živých je za svobodu.
Můžeme vytvořit tuto spravedlnost a můžeme živé osvobodit. Zvířata kromě nás nikoho nemají, a my je nenecháme v úzkých."
BARRY HORNE (rest in peace), září 1998
barryF2 barryF4

Jill Phipps - usmrcena transportem převážejícím telata

30. listopadu 2007 v 14:03 | realita.tv |  Pojídání zvířat a jejich produktů, co tomu předchází?
Jill Phipps - usmrcena transportem převážejícím telata Autor: animalliberationfront.com
Ve středu 1. 2. 1995 byla 31letá Jill Phipps zabita nákladním vozem vezoucím malá telátka na letiště Coventry. Navzdory tomu, že ten den bylo ve službě 100 policistů, 10 ze 33 protestujících rozbilo policejní zátarasy a rozhodlo se zablokovat transporty vlastními těly a propleteni/y si sedli/y na silnici. Jill a ostatní si mylně mysleli/y, že policie a řidič náklaďáku (Stephen Yates) budou respektovat lidský život o něco více než ten zvířecí. Policie povolila, aby transport pokračoval i přes to, že byly zjištěny hygienické přestupky. Náklaďák byl pouze zastaven policisty, když se Jill ocitla pod jeho koly. Královský soud však tento fakt shledal jako nedostatečný důvod pro obžalobu Stephena Yatese ze způsobení smrti nebezpečným řízením.

Bratr Jill Phipps Zab, komentuje: "Jill byla sražena náklaďákem a zemřela po cestě do nemocnice. Její matka, Nancy, byla s ní. Řidič nebyl obžalován a to ani z nepozorného řízení."

Protestující z místa prohlašují: "Jill zemřela po tom, co policie povolila náklaďáku, aby pokračoval v cestě - i přes to, že jsme mu v sedě blokovali/y cestu. Navzdory tomu, co má být jejich veřejná úloha, policisté očividně vehementně hájili zájmy businessu a nedali si ani tu námahu zajistit, aby byla cesta volná. Když policisté mávli na náklaďák, že může jet, ten srazil Jill stojící před ním a dostal ji na zem mezi kola. Kdyby se někdo jiný pokusil zablokovat náklaďák, čelil by napadení nebo i popravě. K nelibosti Warwickshirské policie se jednání jejich členů a členek bude prošetřovat. Hlavním úkolem policie je chránit život a majetek - tady se zdálo, že majetek je pro policii důležitější, než životy protestujících."

Následující řádky napsal blízký přítel Jill:

"Poprvé jsem Jill potkal v roce 1983-84. Ona a její matka protestovaly v Coventry. Udržoval jsem kontakty s aktivisty za práva zvířat a se sabotéry honů, ale sám jsem se kvůli zdravotním problémům nezapojoval.
Když situace v Coventry začala, říkal jsem si "to ne, to snad ne" a stal jsem se aktivním členem protestů u letiště. Pokoušel jsem se nepropásnout jediný let. Lolleyova letadla odlétala plná telátek až osmkrát denně.
Noc před tím, než byla Jill zabita, jsem strávil na letišti po tom, co jsem se vrátil ze čtyřdenního maratónu přesvědčování zbytečných poslanců, aby něco udělali. Bez úspěchu.
Uspěli/y jsem ale v tom, že na základě přísných předpisů pro Jolleyovi stroje jeden z Boeingu 737 havaroval, když se snažil tyto předpisy dodržet.
Celou noc z 31. ledna jsme probděli/y v drsném dešti, naštěstí jsme používali/y mou kempovací VW dodávku. Mluvívali/y jsem s Jill o hodně různých věcech, o světě, jeho problémech, prohnilých farmářích a tak. Myslím, že jsme se s Jill shodli/y na tom, že do této noční můry nechceme přivádět žádné další děti.
1. února jsem potkal Jill kolem třetí hodiny odpoledne na letišti. Mluvili/y jsme spolu a ukázal jsem jí Alsatského psa, kterého jsem adoptoval. Byla z toho šťastná, přestala kouřit a celkově se zklidnila. Byli/y jsme odhodláni potopit Barretta Jolleyho. Když jsme zjistili/y, že přijíždějí další kamiony, okamžitě se kolem semkli policajti (bylo jich tam ve službě 90).

Měli/y jsem v úmyslu zpomalit náklaďáky zátarasy z našich těl. Poslední konverzace, kterou jsem měl s Jill byla, že se pokusíme zdržet náklaďáky, jak jen to půjde, pak pojedeme domů, dáme si čaj a potom se vrátíme na letiště.
Poslední moment, kde jsem viděl Jill, bylo, když jsem se pověsil na zrcátko jednoho z tracků. Policie mě odtáhla a odvedla mě a další k hlavní skupině. Bylo to půl hodiny předtím, než jsem se dozvěděl, že byla Jill zabita."
Nikdy jsem nebyla tak zničená, jako když jsem se dozvěděla o smrti Jill. Nikdy neodpustím těm, co jsou namočeni ve vykořisťování zvířat a té části populace, která konzumuje maso. Ti/y jsou stejně tak na vině - kdyby tento obchod krutostí na zvířatech a smrtí neexistoval, nikdy bychom nemuseli/y demonstrovat.
Nikdy na Jill nezapomenu a budu ji navždy milovat.
Pam Brown
Překlad:
Lola

John Curtin vzpomíná na naše padlé kamarády

29. listopadu 2007 v 14:20 | realita.tv |  Týrání zvířat
John Curtin vzpomíná na naše padlé kamarády Autor: http://www.nocompromise.org/issues/26fallencomrades.html
V zimě roku 1994 byla letecky převážena skupina vyděšených telat z Coventry v Anglii do Holandska, kde měly být ukončeny jejich životy. Několik lidí zahájilo protest na letišti, mezi nimi i dívka jménem Jill Phipps. Když transportní vůz sjížděl ze silnice směrem k branám letiště, rozběhla se proti němu a křičela na posádku, jestli si vůbec uvědomují, jaké utrpení způsobují. Několik policistů na místě ji (a kohokoliv podobně se chovajícího) tvrdě odstranili z cesty.
Pak přišel 1.únor roku 1995, kdy se při podobném protestu sešlo asi 76 policistů a 32 demonstrantů. Jill a pár dalších se vyhnuli policejní dodávce a dostali se k náklaďáku. Každý dobrý řidič by zastavil, když přestává být bezpečné pokračovat, ale Stephen Yates pokračoval v jízdě… Jill byla sražena dodávkou a zemřela cestou do nemocnice. Její matka Nancy byla s ní. Řidič nebyl nikdy potrestán. Ve zhodnocení policejního zásahu se tvrdí, že byl plánován specialistou na taktiku, a že tento den byl velice úspěšný. Nikdy nezapomeneme, nikdy neodpustíme.

Zab Phipps
Jill Phipps
1.2.2005 jsme si připomněli 10.výročí zabití britské animal rights aktivistky Jill Phipps. Tato tragická událost ještě více stmelila komunitu bojující za práva zvířat v Anglii. Hnutí si vzalo za své Jillinu oblíbenou purpurovou barvu jako symbol pro práva zvířat. Únor je také měsícem smrti Mika Hilla, britského sabotéra honů, který byl zabit 9.2.1991.
Jill a Mike nejsou naneštěstí jedinými oběťmi boje za práva zvířat. Také Tom Worby a další a další byli zabiti právě těmi, kteří zabíjejí zvířata a planetu. Přesto jako násilní, zlí, demolující a obtěžující bývají vykreslováni právě tito aktivisté.
John Curtin, britský aktivista a přítel Jill, Mikea nebo Barryho Hornea, přidává podrobnosti k případům, popíše své zkušenosti a dopad, které měli život a smrt těchto lidí. Byl požádán, aby napsal článek o přátelích, kteří zemřeli při boji za osvobození zvířat. Zemřeli i další, ale tohle je příklad a článek o lidech, které znal…

„Bill the Cat Heads Home“

29. listopadu 2007 v 14:11 | realita.tv |  Týrání zvířat
"Bill the Cat Heads Home" Autor: Eric Ryberg, No Compromise 29
"Netruchlete. Sdružte se." - Bill Rodgers, 22. prosince 2005
V temné noci zimního slunovratu, proklouzl duch Billa Rodgerse, známého také jako Avalon, mřížemi jeho cely, podél institucionálních koridorů Věznice hrabství Cononino a ven do křišťálově čistého vzduchu. Zanechal za sebou obvinění ze žhářství a pocity zrady a došel domů do srdce své komunity.
Většina jeho přátel řekla, že cítí jeho blízkost plynoucí z jeho překonání mříží. Během nočního vzpomínkového obřadu, při kterém si připomínaly jeho bojovného ducha, vzplanul piknikový stůl v rozhodujícím momentu. Uhasili oheň, sfoukli zbylé svíčky a vzpomínali na Billa ve tmě, kterou tak miloval. Obklopeni vůní borovice a žuly, pokračovali jeho přátelé ještě nějakou chvíli, než se shromáždili okolo ohně, aby si vyprávěli příběhy o Billovi.
Na konci 80. let chodil Bill na Prescott College v Severní Arizoně. Když tam byl, posílil svůj zájem o aktivismus, nakonec se vložil do akcí EarthFirst! v Idahu a v některých dalších západních zemích. O deset let později se vrátil na Prescott a před dvěma lety zřídil se svojí partnerkou, Katie Nelson, Catalyst Infoshop. Tento obchod nabízí knihy, časopisy a podporu aktivistům a především je to centrum ekologické a sociální spravedlnsoti.
Jedna z Billových posledních kampaní, před zatčením na začátku prosince, obstarávala podporu a zprávy o Mattu Crozierovi a Rodu Coronado. Tito dva čelili uznání vinnými z obžaloby vztahující se k přímým akcím podniknutým na ochranu horských lvů v Sabino Canyon. Lvi pociťovali důsledky lidského zásahu a podle scénáře, který se stává stále běžnějším, se také přestávali bát lidí.
Po celý svůj dospělý život trpěl Bill následky stejného zásahu a tak, jako divoké kočky, kterým se podobal svým pohybem, nočními zvyky i tichostí, se také přestal bát - systému.
"Byl to malý člověk útlého těla a mírných pohybů, který se někdy pohyboval - Přísahám! - jako kočka," napsal v e-mailu jeho přítel Gene Dilworth.
Billova spřízněnost s kočičí symbolikou našla své vyjádření v logu Catalyst, černá kočka rozbíjející tabuli skla.
V bulletinu Catalyst, Zaběhlá kočka, napsal: "Černá kočka nám připomíná noc, ten 'jiný svět' - svět možností. Ať je to duchovní nebo politické, můžeme se tímto světem pohybovat se vší tou elegancí, tichostí a mazaností kočky. V noci už nejsme obětí svých pánů, ale predátory usilujícími o změnu zavedeného řádu a vytvoření spravedlivější společnosti - všemi nutnými prostředky."
Billův poslední čin, jako divočinu milujícího bojovníka, ho osvobodil. Chvíli před tím, než se udusil, napsal: "Neodešel jsem. Jen jsem změnil formu. Se mnou nebo beze mě, odpor je každým dnem silnější."
Vzpomínka na Billa přetrvává díky oddaným činnům ostatních bojovníků. Na Nový rok jeho jménem osvobodilo A.L.F ve Španělsku 26 bíglů.
Eric Ryberg - copyright 2006, all rights reserved
Překlad: Lucy Greenfinch

Videa

28. listopadu 2007 v 14:23 | Petatv.com |  Smutná videa
Tady máte pár odkazů na videa:

V ZOO

28. listopadu 2007 v 14:12 | Peta.org |  ...a co z nich zbylo?

Fotky 2

27. listopadu 2007 v 14:05 | Peta.org |  ...a co z nich zbylo?

Opice

27. listopadu 2007 v 14:01 | Peta.org |  ...a co z nich zbylo?

Ptáci

26. listopadu 2007 v 14:55 | Peta.org |  ...a co z nich zbylo?

Psi

26. listopadu 2007 v 14:49 | www.helpinganimals.com |  ...a co z nich zbylo?

Fotky

25. listopadu 2007 v 14:43 | www.cowsarecool.com |  ...a co z nich zbylo?

Ovce - Pozor, krev!

25. listopadu 2007 v 14:38 | Savethesheep.com |  ...a co z nich zbylo?

Vývoz živých zvířat - ovce

24. listopadu 2007 v 14:25 | Savethesheep.com |  ...a co z nich zbylo?

Mulesing - Pozor, krev!

24. listopadu 2007 v 14:18 | Savethesheep.com |  ...a co z nich zbylo?
Mulesing je metoda používaná v Austrálii a na Novém Zélandu, zemích s velkým vývozem vlny. Spočívá v tom, že farmáři vyřežou ovci velké kusy masa a kůže ze zadnice. To vše bez jakýchkoliv léků proti bolesti. Klikněte sem pro více informací v angličtině.

Kožešiny - Stop

23. listopadu 2007 v 14:39 | www.furisdead.com |  ...a co z nich zbylo?
SHAME = HANBA

Testy na psech

23. listopadu 2007 v 14:00 | www.iamscruelty.com |  ...a co z nich zbylo?
Christmas
Fifi
Maddog
Maisy
Maxine
Mickey
Bezejmený
Sally
Zde se o každém pejskovi můžete anglicky něco přečíst.

ALF - záchrana slepic

22. listopadu 2007 v 14:10 | realita.tv |  ALF - Animal Liberation Front
ALF - záchrana
Anonymní zpráva dodaná realita.tv:
realita.tv - z neděle na pondělí (9.4.2007) bylo zachráněno pět životů z místa utrpení, bolesti a byl jim poskytnut nový krásný domov na čistém vzduchu, s možností vidět slunce, volně běhat na zelené louce a moci dožít svůj život. Šance na lepší život pro zvířata je jen na nás, leží v našich rukou, nelze čekat, že se možná něco někdy změní, protože každý den končí tisíce životů kvůli lidské bezcitnosti a profitu, každý den…. Odpovědí je přímá akce a záchrana, záchrana z míst utrpení a poskytnutí lepšího místa na život.

Animal Liberation Front (Ligaza osvobození zvířat)
anticopyrightanticopyright anticopyright

Rok již žije...

22. listopadu 2007 v 14:00 | Maja |  Úvod atd.
...a další léta doufám bude na internetu můj blog.
Tímto mu přeji vše nejlepší k prvním narozeninám a šťastné dožití se mnoha dalších!
Za celý rok jsem zde zveřejnila celkem 1277 článků z toho nejvíce v únoru, a to 254. Některé byly přijaty všemi, jiné ne. Ale ač jsme se s někým i pořádně hádali, přesto doufám, že jako celek můj blog nikdo neodsuzuje. Proto nám všem přeji, aby to tak zůstalo i další léta.
Závěrem chci udělit pár poděkování:
  • Článku Zaostřeno na myslivost za nejvíce komentářů.
  • Mé čtenářce jménem Eva za podle mého nejlepší komentáře.
  • Mému čtenáři jménem J.Laser za nejvíce komentářů, které oponovaly článkům slušně.
  • A vám všem za to, že sem chodíte.
Tímto výše jmenovaným děkuji!

Podobné ALF: Animal Rights Militia

21. listopadu 2007 v 14:46 ALF - Animal Liberation Front
Animal Rights Militia Autor: http://www.animalliberationfront.com/ALFront/Actions-UK/alf
Animal Rights Militia (ARM) začala fungovat v Anglii před více jak deseti lety s podobnou filozofií jako Justice Department. I když ARM podporuje Animal Liberation Front a další podobné strategie, domnívá se, že Animal Liberation Front nejde, co se týče přímých akcí, dosti daleko. Efektivnějších vítězství může být dosaženo falešným otravováním a podobnými strategiemi.
První vítězství začala v 80. letech dvěma úspěšnými útoky v San Jose, Californii. Při první akci, 1. září 1987 v Kalifornii, byl San Jose Valley Veal Inc. spálen sklad na výrobky z papíru a tím způsobená škoda 100 000 dolarů.
Druhá akce způsobila mnohem více škody - 230 000 dolarů pro Ferrara Meat Company , když byla 26. listopadu 1987 zničena stodola se senem a obilím.
Dějištěm jedné z nejznámějších akcí ARM se stala Anglie v roce 1984. Mars Company prováděla na zvířatech děsivé pokusy se zubním kazem, a nevypadalo, že by přestali. Po prohlášení do médií, že Mars, čokoládové tyčinky, byly otráveny, stáhla společnost, s velkou finanční ztrátou, své tyčinky z prodeje. ARM později přiznala, že zpráva o otrávení byla falešná, ale společnost si uvědomila možnost dalších akcí a odstoupila od experimentů na zvířatech.
Úspěch této akce ukazuje, že ekonomická sabotáž je pro osvobozovatele zvířat silný a efektivní nástroj. Kdykoli se společnosti jakože něco děje s jejich produktem, potenciální ublížení jejím zákazníkům je pro ně příliš závažné, než aby je ignorovali. Pochopením této skutečnosti využívá Animal Rights Militia takto vyvolaného strachu k přímé pomoci zvířatům.
Od roku 1990 byla ARM aktivní také v Kanadě. Podobná akce proti výrobci sladkostí se odehrála 2. ledna 1992. Experimenty na zvířatech ve výzkumu Cold Buster zahrnovaly zmrazení, hladovění a vstřikování léků potkanům, včetně barbiturátů. Tvůrce Cold Buster, Larry Snah, vivisektor na Univerzitě v Albertě, byl také spoluvlastníkem společnosti, která vyrobila tyčinky. Výsledkem šestnácti let výzkumu na zvířatech byl tento výrobek.
Sdělení, že 87 tyčinek Cold Buster je otrávených tekutým čističem na trouby a znovu vráceno do obchodních regálů ke spotřebě veřejnosti. Sdělení a vzorky kontaminovaných tyčinek byly poslány do TV stanic a novin. Způsobená ekonomická škoda společnosti byla obrovská. Odhadovala se na víc jak 1 milion dolarů pro výrobce této sladkosti jen za stáhnutí z prodeje. Nepochybně byla tato akce přesvědčivým vzkazem pro další společnosti zapojené ve vivisekci, že i oni riskují ztrátu miliónů.
O dva týdny později ARM oznámila, že zpráva o otrávení byla klamná. Stejně jako u dříve zmíněného případu falešné zprávy o Mars, společnosti nemůžou riskovat ublížení zákazníků, takže jsou donuceny stáhnout zboží, a to zvyšuje ztráty. Dalším vítězstvím pro zvířata bylo, když kanadské ministerstvo obrany zrušilo své financování výzkumu.
23. dubna 1992, na Mezinárodní Den Laboratorních Zvířat, poslala ARM důraznou zprávu jednomu vivisektorovi. Ve Vancouveru, British Columbia, v domě vivisektora Hanse Fibigera. Fibiger, vivisektora Univerzity of British Columbie, byl červenou barvou politý dům i příjezdová cesta. Na okno mu bylo napsáno slovo "bídák", spolu s AR slogany na příjezdové cestě.
Další falešná zpráva o otrávení byl ARM oznámena 23. prosince 1994 ve Vancouveru, British Columbii. ARM tvrdila, že napustili těla krocanů jedem na potkany, náhodně rozmístěných v různých potravinových a levných prodejnách v oblasti Lower Mainland. Vzorky byly poslány médiím, ale když je policie otestovala, zjistilo se, že kontaminovány nebyly.
Protože společnosti nemůžou riskovat, že některé zboží kontaminované je, tak krocani v hodnotě 1 milionu dolarů byly odstraněny z prodeje. Health Canada nějakou dobu po falešném poplachu stále prováděli testy, aby zkoumali stav krocanů. Supermarkety, prodávající tyto krocany, a Turkey Producers Coop (Zpracovatelé Krocanů) přišly o miliony dolarů.
Další akce Animal Rights Militia v Anglii zahrnují útoky se zápalnými bombami způsobující zneuživatelům zvířat ekonomickou škodu. Například do C.H. Brown's saddlery&leather shop (Jezdecké zboží & kůže C.H. Brown), Madison and Westworld leather shops (Kožešnictví Madison a Westworld), Edinburgh Woolen Mill (Edinburghská úpravna Vlny), Nurse's fur store (Kožešnictví Nurse) byly skupinou ARM umístěny zápalné bomby. C.H. Brown's saddlery&leather shop byla způsobena škoda desítek tisíc dolarů. Tohle je jen jeden příklad jak zatím úspěšná ARM byla.
Další případ byl 24. srpna 1994 kdy dvěma zápalnými bombami umístěnými v Sports and Model Shop (prodávající kožené zboží), Suede and Leather Shop (Usňové a kožené zboží), a Cancer Research Fund Shop (Fond výzkumu rakoviny) byla způsobena více jak 4 000 000$ škoda. V obchodě skotských rybářských potřeb, spolu s lékárnou Boots byly umístěny bomby. Proti Boots, podporujícím testování na zvířatech, probíhaly dlouhotrvající kampaně.
I na menší společnosti Boots bylo zaměřeno, když například 16. září 1994 bylo několik bomb umístěno do Fads DIY. Dvě větve Boots, společně s Lindsey Brother bloodsport shop (lovecké zboží) a Imperial Cancer Research Foundation shop (Fond výzkumu rakoviny) byli v této akci též terčem. Dalších 4 000 000$ škody. Po tolika ekonomických sabotážích Boots konečně odprodali svou farmaceutickou sekci, aby se vyhnuli dalším akcím aktivistů za práva zvířat.
Spolu s ekonomickými sabotážemi byli ARM ve Švédsku obzvlášť úspěšní s přímým osvobozováním zvířat. Aktivisté v Uppsale, 15. ledna 1998, vpadli do laboratoří patřícím Bio Jet Survive. Zachránili 92 morčat. Několik samic bylo březích, takže bylo zachráněno asi 120 morčat. Co dělá tuto akci tak obzvlášť úspěšnou je, že chovatel Rothe Olofsson, je sám vivisektorem na Uppsalské Univerzitě. Údajně oznámil, že morčata nahrazovat nebude, a raději obchodu zanechá.
Od svého počátku ARM prokázala účinnost přímých akcí provedených proti zneuživatelům zvířat. Opětovně, jejich akce byly strategické a omezující ty, kdo profitují z mučení zvířat.

A.L.F. - záchrana 5-ti slepic

21. listopadu 2007 v 14:38 | realita.tv |  ALF - Animal Liberation Front
A.L.F. - záchrana 5-ti slepic
Anonymní zpráva dodaná realita.tv
realita.tv - z pátka na sobotu (20-21.4.2007) bylo zachráněno při přímé akci 5 životů z místa bolesti a utrpení a umístěno do nového, krásného a bezpečného domova.
A.L.F.
anticopyrightanticopyright anticopyright anticopyright