Ve Stonavě někdo otrávil šest psů

27. srpna 2007 v 14:39 | Novinky.cz |  Otrávená zvířata v novinách

Ve Stonavě někdo otrávil šest psů

Kliknutím fotografii zvětšíte.Zvětšit obrázek Policie má nahlášené případy otrávených psů. Ilustrační foto.
foto: Novinky - Kristina Labohá
Už šest psů vzácných ras se minulý týden pokusil někdo otrávit ve Stonavě na Karvinsku. Dva z nich zahynuli, o životy zbylých čtyř nyní bojují veterináři. Případem se již zabývá policie.
5.2. 2007 17:26
STONAVA - "Většinou se jedná o vzácné rasy, jejichž štěně stojí několik desítek tisíc korun," řekl v pondělí starosta Stonavy Ondřej Feber (nestr.). Podle něho nejspíše neznámý travič háže psům na zahradu rodinných domků otrávenou potravu."Zjišťuje se, o jaký jed jde. Jeden pejsek je na veterině na pitvě," uvedl starosta.
Podle jedné majitelky někdo podal jejich psovi nejspíše jed v rohlíku, protože než zahynul, vyzvracel kousky pečiva.
"Prozatím se věc šetří jako přestupek, ale po vyslechnutí majitelů psů a nahlášení škody, se ještě může kvalifikace změnit na trestný čin," uvedla mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková.
Starosta ve městě vyhlásil poplach. "Mobilizoval jsem veřejnost, aby si občané více všímali dění kolem sebe. Například poštovní doručovatelky musí být ve střehu," prohlásil.
Zatím konkrétně netuší, kdo za úmyslným trávením zvířat stojí. "Je to buď nějaký sadista nebo zloděj, který si připravuje půdu pro další své aktivity," poznamenal.
kij, Právo
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eva Eva | 30. srpna 2007 v 10:48 | Reagovat

No nevim, jestli někdo koukal v myslím v PO na zprávy, byl tam nějaký dětský ranč, na kterém někdo otrávil kozy, co tam byli pro dětičky.  Nechápu proč to někdo udělal, ale dostalo mě to, že tam řekl majitel ranče: " Je to hrozné a nemůžete těm kozám zkrátit utrpení, protože podřezat je před těmi dětmi ." Málem mi vypadl rohlík z ruky a myslela jsem, že špatně slyším. Proč se nezavolal veterinář, to nevim, asi by je to chudáky vyšlo moc draho, tak je tam nechali utrápit v bolestech. :o( a pak tam byli kapři v Tescu v jakých jsou podmínkách a jak se knim chovají. Zakázala bych prodej živých ryb. Jsou tam trápeny a pak nevíte ani, kdo je jak humálně zabije. No měla jsem zkaženou náladu dlouho, pokouším se zprávám vyhnout, ale teď jsem neutekla.

2 Eva Eva | 30. srpna 2007 v 10:51 | Reagovat

Hlavně bych zakázala volný prodej všech jedů, je to strašný svinstvo!

3 Maja Maja | E-mail | Web | 2. září 2007 v 12:06 | Reagovat

Nedívala jsem se, asi jsem ale i ráda. Zkusím o tom najít článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.