Sloni mají možná stejný dar jako papoušci

24. srpna 2007 v 14:43 | Novinky.cz |  Zajímavosti o zvířatech

Sloni mají možná stejný dar jako papoušci

Zvětšit obrázek Ilustrační foto.
foto: PRÁVO/Karel Balcar
Sloni v jihokorejském parku Everland jsou schopni napodobovat lidská slova. Například šestnáctiletý tlustokožec jménem Kosik podle všeho napodobí již osm korejských slov, včetně "sedni", "ne", "ano" a "lehni". Vědci již dříve zjistili, že sloni umí napodobovat zvuky, například automobilů, ovšem Kosikova schopnost opakovat lidská slova je neuvěřitelná.
13.9. 2006 14:37
SOUL - Vedení parku si není prozatím jisté, zda slon zvukům, které vydává, rozumí. Kim Jong-gap, který je již deset let Kosikovým ošetřovatelem, tvrdí, že své zvíře slyšel "mluvit" poprvé před dvěma lety. "Nejprve jsem tomu nemohl uvěřit. Jakmile ale Kosik vydával další a další zvuky, zjistil jsem, že napodobuje má slova," řekl jihokorejským médiím překvapený ošetřovatel.
Spektrogram odhalil, že je frekvence slonova hlasu při napodobování lidských slov téměř shodná s frekvencí jeho majitele, uvedli zástupci Everlandu. "Plánujeme několik studií, na nichž budou spolupracovat ošetřovatelé, veterináři a vědci, kterými bychom dokázali, zda Kosik chápe či nechápe význam slov, která odříkává," dodal ředitel zooparku Kwon Su-wan.
Famous
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.