Srpen 2007

Sloni :,)

4. srpna 2007 v 14:17 | Maja a google.com |  Taková krásná zvířátka...

Krávy :,)

3. srpna 2007 v 14:38 | Maja a google.com |  Taková krásná zvířátka...
cow imageThe Jersey Cow

Koníci :,)

3. srpna 2007 v 14:08 | Maja a google.com |  Taková krásná zvířátka...
Tapeta na monitor kůň

Kočičky :,)

2. srpna 2007 v 14:45 | Maja a google.com |  Taková krásná zvířátka...

Pejsci :,)

2. srpna 2007 v 14:12 | Maja a google.com |  Taková krásná zvířátka...

Borneo a Sumatra skrývaly neznámý druh velké kočky

1. srpna 2007 v 14:09 | Blesk - noviny |  Zajímavosti o zvířatech

Borneo a Sumatra skrývaly neznámý druh velké kočky

//<![CDATA[ HTMLzahlavi = '<div class="reklama-clanekrect">'; HTMLzapati = '<\/div>'; IM_pozice(6524, HTMLzahlavi, HTMLzapati); //]]>

Objevy nových savců patří mezi velké rarity.

Zvlášť, pokud se týkají tak velkých živočichů jako jsou kočkovité šelmy. Přesto se na Borneu a Sumatře dosud před zraky člověka ukrýval druh vzácného levharta, kterého teď zoologové determinovali jako zcela nový druh velké kočky.
Dosud byli biologové přesvědčeni, že je levhart obláčkový z odlehlých částí pralesů jen poddruhem či formou druhu žijícího na Sumatře. Ale studie DNA teď odhalila velké rozdíly v jejich genetické informaci, které se podle expertů rovnají rozdílům mezi tygrem a lvem.
"Kdo řekl, že levhart nemůže nikdy změnit své skvrny? Stovku let jsme se na toto zvíře dívali a netušili, že je to jedinečný druh. Skutečnost, že největší predátor na Borneu je teď samostatný druh je dalším důvodem, proč srdce Bornea uzavřít a chránit," tvrdí Stuart Chapman, mezinárodní koordinátor programu Srdce Bornea.
Levhart obláčkový je největší šelmou na Borneu, dosahuje rozměrů malé pumy. Na ostrově jich žije mezi pěti a jedenácti tisíci kusů. Na Sumatře jich podle odhadů přežívá tři až sedm tisíc. Výrazně jich však ubývá v důsledku destrukce jejich přirozených životních podmínek a vyžadují přísnou ochranu.
Autor: Famous (18. 3. 2007) Levhart obláčkový
Levhart obláčkový

Levhartí mládě zachránilo umělé dýchání

1. srpna 2007 v 14:07 | Blesk - noviny |  Zvířata

Levhartí mládě zachránilo umělé dýchání

//<![CDATA[ HTMLzahlavi = '<div class="reklama-clanekrect">'; HTMLzapati = '<\/div>'; IM_pozice(6524, HTMLzahlavi, HTMLzapati); //]]>

Komplikovaný porod u mladé samice perského levharta Deiny zažili pracovníci královédvorské zoo.

Ze tří mláďat se bohužel podařilo zachránit jen jedno, a jen díky císařskému řezu.
První příznaky porodu byly u levhartice pozorovány o poslední srpnové neděli. Samice si sama přešla do porodního boxu.
Třetí den v půl šesté ráno se objevilo za samicí mládě, které bohužel nedýchalo. Porod spontánně dál nepokračoval, proto ošetřovatelé a veterinář přistoupili k uspání samice a rozhodli se jí pomoci.
Zaklíněné mládě se ale nepodařilo vyjmout, takže veterináři museli zahájit porod císařským řezem. "Zaklíněné mládě, bylo bohužel mrtvé. Ani druhé vyjmuté mládě nejevilo známky života, ale ošetřovatelkám se ho i za pomoci umělého dýchání podařilo oživit," uvedla mluvčí zoo Jana Myslivečková.
"Teď už díky krmení z láhve pomalu přibírá, váží již 700 gramů," popsala stav mláděte Myslivečková. Úspěšně se prý zotavuje i jeho matka.
Autor: Jitka Žigová (2. 9. 2006) I když mládě ještě nemá vyhráno, krmení se nebrání a pěkně přibírá na váze, takže má šanci přežít
I když mládě ještě nemá vyhráno, krmení se nebrání a pěkně přibírá na váze, takže má šanci přežít
Veterináři při zahájení porodu císařským řezem
Veterináři při zahájení porodu císařským řezem