Únor 2007

Vědci v hlubinách moří neustávají objevovat nové tajemné druhy

28. února 2007 v 17:01 | Deník Šíp |  Zajímavosti o zvířatech
ilustrační foto autor: Deník/archiv

Vědci v hlubinách moří neustávají objevovat nové tajemné druhy

WASHINGTON - Vědci v mořských hlubinách i v současnosti objevují stvoření tajemnější, než si řada z nich kdy uměla představit.
Deník - 14.12.2006

Na jednom místě v Korálovém moři třeba podle jejich zjištění v hloubce 3,2 kilometru žijí krevety kolem otvoru, z něhož se valí voda o teplotě až 407 stupňů Celsia. Okolní voda přitom má jen asi dva stupně Celsia. O tomto druhu se experti domnívali, že vyhynul před zhruba 50 miliony let.
"Zdá se, že živočichové si cestu k tomu, jak přežít, najdou prakticky všude," prohlásil Jesse Ausubel ze Sloanovy nadadce, když představoval letošní nové objevy z už zhruba šest let trvajícího projektu sčítání mořských zvířat. Další z vědců Ron O'Dor ho doplnil: "Nemohli jsme najít místo, na němž bychom nenašli něco nového."
Sčítání mořských živočichů je dlouhodobým projektem, jehož konečné výsledky by měly být zveřejněny v roce 2010. Podílí se na něm OSN i řada dalších organizací - celkem asi 2000 vědců z 80 zemí světa.
Ausubel prohlásil, že nyní je známo asi 16.000 druhů mořských ryb a 70.000 druhů mořských savců. Během projektu prý bylo objeveno několik tisíc nových druhů. Vědci letos v oceánech uskutečnili 19 expedicí a dvacátá nyní probíhá v oblasti Antarktidy. Kromě toho odebírají vzorky na řadě dalších míst, využívají satelitních snímků a dalších technologií.


Výběr některých zajímavostí z letošních výzkumů v rámci projektu:
- Objev krevet, mlžů a škeblí žijících poblíž velmi teplého termálního pramene v Atlantském oceánu, kde čelí nárazům téměř vařící vody vystřikované do studeného moře.
- Zjištění, že ve vzorcích z temných hlubin pod více než 1600 metrů tlustým ledem kolem Antarktidy bylo víc neznámých druhů než těch, o jejichž existenci už experti věděli.
- Objev nového druhu korýše v Korálovém moři, který dostal jméno Neoglyphea neocaledonica a který se podobá langustě. Vědci se o něm domnívali, že vyhynul před miliony let.
- Objev korýše vypadajícího jako humr, který je pokryt chlupy. Vzhledem k tomu, že je tak odlišný od ostatních druhů, tak pro něj vědci dokonce vytvořili novou taxonomickou skupinu - dali mu jméno Kiwa hirsuta.


ČESKÁ TISKOVÁ KANCELÁŘ

Zachraňovali telata i havrana

28. února 2007 v 7:59 | Deník Šíp |  Týrání zvířat v novinách
Ilustrační foto autor: VLP

Zachraňovali telata i havrana

OSTRAVA - Hasiče v Moravskoslezském kraji letos kromě likvidace požárů zaměstnalo také několik kuriózních případů. Občas zachraňovali malé děti, které při svých hrách někam zapadly, nebo opilce, kteří si sami nedokázali pomoci.
Česká tisková kancelář - 31.12.2006

Čas od času byli ale požádáni o vysvobození čtyřnohých přátel lidí, lesních zvířat či ptáků. Takové případy zpravidla končívají dobře a potěší, řekl dnes ČTK mluvčí moravskoslezských hasičů Petrů Kůdela.
Například na začátku října mohli hasiči společně s policisty okusit atmosféru Divokého západu, když na hlavní silnici mezi Frýdkem-Místkem a Novým Jičínem honili splašená telata. "Zahánění 22 zmateně pobíhajících telat mimo vozovku nám zabralo více než dvě hodiny, jedno z nich bohužel srazil kamion," upřesnil Kůdela.
Ojedinělá byla také záchrana havrana visícího na stromě nad rušnou silnicí v Ostravě-Hrabůvce. Havran visel za křídlo na silonové niti, pravděpodobně od dětského draka. Záchranáři přijeli okamžitě na místo a ve vysouvací koši vyjeli k opeřenci. Měli jen běžné zásahové rukavice. "Černého ptáka vysvobodili během chvilky. Bylo vidět, že cítil úlevu a po pohlazení se zklidnil. Když jsme jej snášeli po žebříku dolů, sice cvakal zobákem, ale jen naprázdno, nikoho se ani nedotkl. Asi jen platonicky vyhrožoval," řekl Kůdela. Dole havrana hasiči pustili do trávy a on ihned odletěl.
Další zachráněné zvíře, srnku, dokonce hasiči dvě hodiny opatrovali na své stanici. Srna pronikla do oplocené skládky v Hlučíně na Opavsku, kde spadla do dvacetimetrové betonové nádrže s vodou hlubokou tři metry. Zvíře zmateně plavalo z rohu do rohu a po klouzajících okrajích se nemohlo dostat z mokrého vězení pryč. Když hasiči vytáhli srnku z vody, nejevila sice známky zranění, ale vysílením se ani nepohnula. "Odvezli jsme ji na stanici, položili do ticha, dali ji misku s vodou a zavolali veterináře. Ten nás později za tento postup pochválil, srnka si odpočinula a při druhém pokusu o vypuštění zareagovala tak, jak měla. Odpelášila po poli až k lesu," popsal velitel zásahu.
Hasiči letos zachraňovali také německého ovčáka z betonové jímky u Rychvaldu na Karvinsku, měsíční štěně z rozvalin po bývalém koupališti v Ostravě-Hulvákách i mláďata poštolky z jejich nebezpečného hnízda v okapu mateřské školy v Českém Těšíně. Další úspěšný zásah si připsali při záchraně dvou psů zasypaných v lomu u obce Tvrdkov na Bruntálsku.
VLADISLAV SOBOL

Desítky zvířat skončily na ulici

27. února 2007 v 23:56 | Deník Šíp |  Týrání zvířat v novinách
Tříměsíční psí nalezenci už máminu péči nepotřebují. Celá rodinka teď čeká na hodné majitele v trojském útulku. autor: Šíp/Mária Rušinová

Desítky zvířat skončily na ulici

PRAHA - Bezcitnost! Jen lidská hyena se mohla k fenečce se třemi štěňaty zachovat tak krutě. Přímo na Štědrý den se bezbranná zvířata ocitla na ulici. Někdo je nemilosrdně vyhodil!

Deník Šíp - 3.1.2007

"Byla uvázaná u zábradlí, vedle ní ležela krabice se dvěma štěňaty, třetí se našlo opodál," potvrdil Jan Sosna, zástupce vedoucího útulku v Praze-Troji. Přežili jen díky rychlému jednání strážníků a lidí z útulku. "Připadá mi, že lidi před Vánoci uklízeli nejen nepotřebné věci, ale i zvířata," kroutí hlavou šéf trojského útulku Václav Steinbauer.
Ten čelí ale největšímu náporu právě teď! Před pár dny ještě roztomilý vánoční dárek je najednou pod přívalem každodenních povinností na obtíž, a tak skončí jako staré boty. U popelnice!
Milosrdný není ke zvířatům ani příchod Nového roku. Před hvízdáním rachejtlí a oslňujícími záblesky utíkají každoročně desítky vyděšených psů. Většinou skončí v útulku. Jen v tom trojském jich po letošních oslavách přibylo pětadvacet, naštěstí jen tři byli lehce zraněni! "Od voříšků až po vlčáky. Pro patnáct si už majitelé přišli," řekl Steinbauer. U zbývajících teď hledají majitele.
(vaz, luk)

Zoo plná mláďat

PRAHA - Doslova žeň mláďat měli na přelomu roku v trojské zoo. Na silvestra se narodila dvě mláďata mangusty trpasličí. Naopak prvními letošními přírůstky je paovce hřivnatá a volavčík člunozobý. Chameleon obrovský zase snesl vejce.
Největším úspěchem je ale odchov mláděte levharta obláčkového, které se narodilo před týdnem. Pavilon šelem je nyní kvůli nutnému klidu uzavřen. Poprvé si dnes budou moci návštěvníci prohlédnout malou žirafu, která se narodila 20. prosince.
(tom)

Pejskař rozdýchal fenu

PRAHA - To je bomba! Pejskař se včera ráno tolik bál o život své fenky, že jí dal umělé dýchání z úst do tlamy! Fenka je v pohodě, majitel v nemocnici.
Krátce před půl osmou vyjeli strážníci do zahrádkářské kolonie u křižovatky ulic Kolbenova a Kbelská v Praze 9. "Objevili majitele fenky německého ovčáka. Říkal, že se pes přiotrávil návnadou a bylo mu špatně. Proto mu dal umělé dýchání," řekla mluvčí strážníků Vilma Častová.
Majitel se potom lekl, aby se neotrávil sám. Nechal si přivolat sanitku a skončil ve vysočanské nemocnici na pozorování. Fenka putovala do útulku v Troji.
(luk)

Ilegální psí zápasy

27. února 2007 v 20:20 | mikiii.blog.cz |  Zvířecí zápasy

Ilegální psí zápasy

Nemluvím tu o zápasech kondičních, kde záleží na psech, zda se utkají, či zda ne. Mluvím tu o ilegálních zápasech, kdy člověk donutí zvíře bojovat. Ať už pro pěníze - kvůli sázkám- nebo jen tak pro zábavu.
Neexistuje žádné přirozeně bojové plemeno psů... vše z něj udělal člověk.
Termín "bojové plemeno" ovšem zní dost nebezpečně na to, aby média a novináři upoutala pozornost svých posluchačů a čtenářů a aby psi zařazovaní do této skupiny dostali démonické atributy...
Například typické české "bojové" plemeno pitbul je v americe jedním z nejoblíbenějších rodinných psů... a bylo ohlášeno jen minimum případů o napadení dítěte, či jiného člena rodiny.
Když se majitel psa nechová k psovi hezky, tyranizuje ho a učí rvát se, nelže se pak divit, kydž roztrhá pár kolemjdoucích, že?! Majitel může jít do vězení "až" na 3roky a pes, kterého zkazil jde buď na převýchovu, nebo na utracení. a to všechno proč? Protože byl jeho majitel hnusný odporný nechutný šikanující prase.

Krátce popsán kousek knížky Jacka Londena - Bílý tesák

Bílý Tesák několikrát utíká za Šedým Bobrem, ale vždy je Hezounem nelidsky krutě zbit. Nenávidí nového pána. Hezoun si vydělává peníze tak, že pořádá psí zápasy. Bílý Tesák je vždy vítězem, není už v kraji psa, který by se mu mohl postavit. Zápasí ještě s rysem a i toho zdolává. Do města přichází Karbaník Tim Keenan, který přivádí na Klondike prvního buldoka. Odehrává se strašlivý zápas - buldok Čeroki je nižší a podaří se mu zakousnout se Tesákovi pod krkem nedaleko tepny. Tesák se dusí, krvácí a v poslední chvíli ho zachraňuje mladý důlní inženýr Veedon Scott.
Takhle nějak vypadají opravdový psí zápasy. Větší obrázkY jsem nenašla,
jelikož ty stránky byly zavřené vyšší mocí. Doufám, že ty moje tyhle obrázky přežijou...
Pravidla opravdových krvavých psích zápasů, jestli vůbec nějaká jsou:
1) Psí nemusí být majetkem pořadatelů, ani jejich současných pánů
2) Psi nesmí nikdo násilým odtrhnout, jinak bude považovám zápas za neplatný a bude pořádaný znovu
3) Vyhrává pes, který zůstane déle naživu
4) další pravidla už nebyla... prostě se čekalo, až se psi roztrhají na kusy
A takhle to dopadá s těmi "většími šťastlivci"

Každý se stará o to, aby psi neublížili lidem. Ale to, že lidé ubližují psům, už nezajímá skoro nikoho.
CO KDYBYCHOM, MY LIDÉ, NECHALI ZVÍŘECÍ SVĚT ALESPOŇ PROJEDNOU NAPOKOJI A ZAČALI SE STARAT O NÁSILÍ, KTERÉ PROVADÍME MY?

Prasata řvala bezmocí! Zahynulo 120 čuníků

27. února 2007 v 14:55 | Deník Šíp |  Pojídání zvířat v novinách
Po havárii některá zvířata ještě chvíli žila..., ale stres a zranění nepřežila. Na silnici zůstala po srážce totálně zdemolovaná vozidla. Výřez vpravo: Zdeňka Horáčková z Ligy na ochranu zvířat. autor: ČTK/Alexandra Mlejnková

Prasata řvala bezmocí! Zahynulo 120 čuníků

ŘEHLOVICE - České a moravské silnice včera zažily nebývalé nehody. Na cestách umírali lidé a zvířata. Je jen štěstím, že nehody nebyly tragičtější.
Deník Šíp - 6.1.2007

Mrtvý řidič, čtyři zranění a stovky uhynulých zvířat! Taková je bilance čtvrteční večerní nehody dvou kamionů na dálničním přivaděči u Řehlovic na Ústecku. Silnice byla zablokovaná až do včerejších časných ranních hodin.
V ostré pravotočivé zatáčce řidič holandského kamionu (40), který převážel přes dvě stovky jatečních prasat z Nizozemí do Bulharska, nezvládl řízení. Vjel do protisměru, kde se srazil s českým kamionem. Muž (38) řídící český náklaďák na místě zahynul. Další čtyři lidé utrpěli zranění.
Návěs se zvířaty se převrátil do příkopu a řada z nich havárii nepřežila. Další hodiny pak trvalo, než byla vyproštěna ta, co přežila.
"Bylo to hrozné, nepředstavitelné," řekla na místě Šípu Zdeňka Horáčková z Ligy na ochranu zvířat. "Prasata řvala bezmocí. K těm živým, se po záchraně lidí, dostávala pomoc strašně dlouho," doplnila.
Práce na jejich záchraně trvala až do půl čtvrté do rána. Navíc řada zvířat ještě předtím, než podlehla zraněním, žila a nepředstavitelně trpěla. "Zvažujeme, zda nepodáme trestní oznámení. Uvidíme, co nám poradí právník," řekla dále Horáčková.
Zahynulo 120 prasat. Provoz na silnici byl obnoven až po dvanácti hodinách. Zdeňka Horáčková z Ligy na ochranu zvířat byla pobouřena tím, jak se se zvířaty zacházelo.
EDVARD D. BENEŠ

Hrůza! Znásilnil pitbulla!

26. února 2007 v 15:49 | Deník Šíp |  Zoofílie v novinách
Znásilněná fenka pitbula při vyšetření. Útok zoofila pro ni znamenal velké trauma. autor: winto

Hrůza! Znásilnil pitbulla!

NEW JERSEY - Nepochopitelný případ týrání zvířat se udál v americkém státě New Jersey. Policisté zde objevili 10měsíční štěně pitbulla, které znásilnil neznámý zoofil!
Deník Šíp - 18.1.2007

Fenka trpí vnitřním krvácením a je po útoku zcela apatická. "Byla tak traumatizovaná, že ani nechtěla vstát," popisuje Rosanne Trezza z organizace ochránců zvířat AHS: "Nechodila, jen ležela."
Podle této organizace prý znásilnění psa viděly dvě ženy, odmítly ale svědčit. Ochránci vypsali odměnu 5000 dolarů (přes 100 tisíc Kč za nalezení a usvědčení pachatele. Zároveň také pro fenku, která žila na ulici, hledají nový domov.
(lm, int)

Bratislavanům kradou psy přímo na ulici

26. února 2007 v 14:53 | Deník Šíp |  ALF - Animal Liberation Front
Buďto se jedná o podobné aktivisty, nebo o velké haj**y! Ilustrační foto autor: VLP/Vlasta Luťanská

Bratislavanům kradou psy přímo na ulici

BRATISLAVA - Pejskařům v Bratislavě kradou hafany přímo na ulici. Maskovaní muži přepadnou majitele, ukradnou psa a v bílé dodávce bez čísla zmizí neznámo kam. Přivázaní psi mizí také od pošt a supermarketů.
Deník - 12.1.2007

Do bratislavského útulku telefonují zoufalí páníčci, kteří hledají čtyřnohé miláčky. O prvního psa přišla majitelka rotvajlera Maxe.
"Se psem byl venku můj známý. Přepadli ho tři muži, psa vytrhli z ruky a zmizeli," tvrdí majitelka Maria.
Do středy zmizelo stejným způsobem šest dalších psů. "Viděla jsem, jak moji fenku odváží dodávka s nápisem Ochránci zvířat," tvrdí další majitelka.
(bleskovky.sk)

Krávy uhořely

25. února 2007 v 16:47 | Deník Šíp |  Týrání zvířat v novinách
Objekt mohl někdo podpálit úmyslně. autor: Šíp/Alois Žižka

Kravín shořel i s dobytkem

MIŘKOV -­ Jen oči k pláči zbyly majiteli kravína v Miřkově na Domažlicku. Budova včera lehla popelem a téměř polovina zvířat našla smrt.

Deník Šíp - 25.1.2007

"Z kravína se podařilo evakuovat pouze 21 ovcí a 5 telat," potvrdil mluvčí hasičů František Vaško. Bylo zde ustájeno 22 ovcí, pět telat, 32 jalovic a býk.
Oheň vznikl v přípravně krmiva. Příčinou požáru mohl být i úmysl. Škodu odhadl soukromý majitel na dva miliony korun.
(ol)

Vyvraždil rodinu. Dostal 19 let

PRAHA -­ Proč takhle brutálně vraždil? Takovou otázku si kladli asi nejen soudci, kteří včera potrestali Andrzeje Mikolcze (48). Vloni v březnu v jihočeské Křemži vyvraždil svoji rodinu.
"Je mi to vážně moc líto. Nechápu, co se stalo," byla slova muže původem z Polska. Několika střelami zabil nevlastního syna, pak odeslal na věčnost i svoji ženu.
Za to si Mikolcz odpyká výjimečných 19 let. Včera o tom rozhodl pražský vrchní soud. Motivem byla nenávist Mikolcze k nevlastnímu synovi.
(tap)
Ilustrační foto autor: VLP

Třicet krav zahynulo v plamenech

MÍŘKOV - Tři desítky hovězího dobytka uhořely nebo se udusily v noci na včerejšek ve statku v Mířkově u Horšovského Týna. Ani nejzkušenější z hasičů podobnou zkázu dosud neviděli. "Ze sedmatřiceti se nám podařilo zachránit pět kusů," řekl velitel místního sboru Miroslav Lehner. Majitel Marek Janda kvůli předpovídaným mrazům zahnal dobytek v úterý večer do stájí, budovy ani dobytek neměl pojištěné.
Deník - 25.1.2007

Z dvaadvaceti ovcí, které byly také v objektu, požár nepřežila jedna. "Syn říkal, že viděl jednu hořící ovci utíkat. To byla asi ona. Ostatní zřejmě zachránilo to, že měly vlnu promočenou od hašení," vyprávěl soused Antonín Zdvořan. Asi padesátka hasičů předběžně odhadnuté dvoumilionové škodě nezabránila. V době jejich příjezdu byl objekt z větší části v plamenech.
Vrata by zřejmě krávy dokázaly vyrazit, ale byla před nimi hořící sláma. "Ohně se bály, proto zůstaly uvnitř," vysvětloval Lehner, který jedny dveře vysadil, aby pomohl dobytku ven. Většina už ale hořela, několik kusů se udusilo hustým dýmem.
"Asi jedenáct nebo dvanáct ovcí se nám podařilo pochytat. Nosili jsme je na zádech a podávali klukům oknem ven," vyprávěl horšovskotýnský hasič Pavel Lang. Když na strop nad nimi začaly padat hořící trámy, vydal velitel zásahu Petr Ponocný rozkaz k ukončení evakuace zvířat. "Několik zvířat jsme tam museli nechat. Ten řev, když to na ně spadlo, byl šílený," dodal Lang.
Včera dopoledne vyšetřovatelé zjišťovali, zda příčinou vzniku požáru nebyla nedbalost, úmysl nebo závada na elektroinstalaci. "Podle dosavadních poznatků vznikl oheň v přípravně krmiva," uvedl mluvčí hasičů František Vaško.
ZDENĚK MIFEK, VÁCLAV TAUER

Bezzubé kočce hrozila smrt hladem

25. února 2007 v 13:44 | Deník Šíp |  Týrání zvířat v novinách
Přestože téhle kočce lidé ublížili, nezanevřela na ně. Bez zubů je odkázána na jejich péči. autor: Šíp/Marek Kupec

Bezzubé kočce hrozila smrt hladem

OPAVA -­ Týrání zvířat má další případ. Tenhle skončil pro opuštěnou kočku šťastně. Teď je ošetřená a krmená v útulku

Deník Šíp - 31.1.2007

Hodně těžký osud potkal kočku, která je teď v péči opavského zvířecího útulku. Nejdřív ji původní majitelé vyhodili na ulici. Poté jí někdo nejspíš kopancem vyrazil většinu zubů, a připravil ji tak o možnost shánět si potravu přirozeným způsobem. Tak, jak to dělají jiné kočky volně žijící ve městech.
"Našli ji v místech, kde se scházejí feťáci. Ty už kvůli týrání zvířat vyšetřovala policie, když kocourovi zaživa utrhli hlavu, jen tak pro zábavu. Tohle je asi jejich další oběť," řekla Šípu Jana Rychtářová z Ligy na ochranu zvířat.
Poraněná kočka je nyní vykastrovaná a veterinárně ošetřena, ale její vypuštění zpět do města by pro ni znamenalo smrt hladem. "Potřebuje někoho, kdo by ji krmil. Sní i granule, ovšem musí být navlhčené, protože jinak je nerozkouše," dodala Rychtářová.
MAREK KUPEC

Důchodce podezřelý z týrání zvířat

24. února 2007 v 21:15 | Novinky.cz |  Týrání zvířat v novinách

Důchodce podezřelý z týrání zvířat

V kůlně visela mršina německého ovčáka bez hlavy.
foto: PRÁVO/Josef Gabzdyl V kůlně visela mršina německého ovčáka bez hlavy.
foto: PRÁVO/Josef Gabzdyl
Děsivý pohled se v úterý odpoledne naskytl veterináři, starostovi obce a policistům na zahradě jednoho z domků v Ludgeřovicích na Opavsku. Na řetězu uvázaný vychrtlý pes seděl nešťastně ve vlastních výkalech, nikde v okolí miska s vodou nebo potravou. O kus dále visela za zadní nohu uvázaná mršina německého ovčáka.
20.7. 2004 16:48
OPAVA - Zřejmě potkani už zvířeti ohlodali hlavu. Ze sklepa se ozývali další psi a přes okno domu bylo zřejmé, že na záchodě se trápí hejno holubů.
"Je to jako ve středověku. Něco podobného jsem už dlouho neviděl," konstatoval zvěrolékař Jan Nytra z Moravskoslezského spolku na ochranu zvířat. Majitelem domku na ulici Nad nádražím je 70letý muž a jak se sousedé shodli, jde o velkého podivína.
Na kruté poměry upozornil muž z Ostravy, který důchodci přes rodiče věnoval štěně. Jenže vzápětí se dozvěděl, jaká pověst ho předchází, pejska vzal zpět a o zvířecím koncentráku napsal na spolek i ludgeřovický obecní úřad.
"Požádali jsme policii o asistenci. To, co jsem viděl, předčilo i nejhorší očekávání," povzdychl si starosta Petr Kolarz (SNK). Úředníci odvedli dva psy do obecních kotců. Okamžitě se hnali k miskám s krmením a vodou.

Z domu se linul zápach

"Šedesát let chovám zvířata a nikdy mne nemuseli kontrolovat. Budu protestovat," láteřil viditelně zanedbaný starý muž. Když otevřel vchodové dveře do domu, vyvanul se omračující smrad. "Dovnitř vás ale nepustím," zastoupil všem schody.
"Nic se nedá dělat, musíme mít úřední povolení ke vstupu do domu. Už nyní ale zvažuji, že podáme trestní oznámení za týrání zvířat," poznamenal starosta a doplnil jej veterinář Nytra: "V úvahu připadá i obecné ohrožení. Vždyť tlející mršina může rozšířit nákazu."
Pro mrtvého psa si večer měla přijet kafilérie a odborníci provedou pitvu, aby zjistili příčinu smrti.

Sousedé mají z muže strach

Sousedé zvědavě pokukovali, ale říci, co si o sousedovi myslí, se většinou obávali. "Je dost mstivý, musela bych se odstěhovat," podotkla starší žena.
Pak se však další z obyvatel ulice rozpovídali: "Asi před čtyřmi roky mu zemřela manželka a jde to s ním z kopce. Do domku nepustí ani rodinu," vykládali.
Mladá sousedka se pak zeptala: "Asi před týdnem ve dvoře hrozně štěkal německý ovčák a už je dlouho klid. Neviděli jste ho tam?" Když se dozvěděla, že skončil uvázaný za zadní nohu, zhrozila se: "To snad ani nemůže být pravda."
Josef Gabzdyl, Právo

Jelen proskočil autem!

24. února 2007 v 15:35 | Deník Šíp a Blesk - noviny |  Týrání zvířat v novinách
Řidič neměl šanci přežít. autor: Hasiči

Jelen proskočil autem!

SVOR - Takovou nehodu nepamatují! Ke srážce osobního vozu s jelenem, která měla tragické následky, došlo v sobotu poblíž Svoru na Českolipsku.

Deník Šíp - 12.2.2007

Starší manželé jeli se svými dvěma dospělými dcerami za nákupy do Liberce, když řidiči červeného vozu Hyundai Accent v lesním úseku mezi Novým Borem a Svorem přeběhlo přes silnici několik kusů vysoké zvěře.
Šedesátiletý muž za volantem přibrzdil, aby zabránil střetnutí, ale netušil, že pak vyběhne ještě jeden statný jelen. Paroháč vletěl přímo do čelního skla vozu, prorazil a řidiče smrtelně zranil.
"Záchranáři se marně pokoušeli muže oživovat. Utrpěl zranění neslučitelná se životem," informovala Šíp Kristýna Fajfarová, mluvčí záchranné služby Libereckého kraje. Zraněna byla i vedle řidiče sedící manželka. Dvě ženy utrpěly šok. Střecha auta byla po nárazu srolována až k zadním sedadlům.
Jelen, který zavinil nehodu.
Jelen, který zavinil nehodu.
(edb)

Telatům uřezali uši!

24. února 2007 v 12:42 | Deník Šíp |  Týrání zvířat v novinách
Mrtvých telat se zřejmě zbavil soukromý zemědělec. autor: Šíp/Alois Žižka

Telatům uřezali uši!

BUJESILY -­ Dvě mrtvá telata s uřezanýma ušima vyděsila ve čtvrtek večer občany, kteří procházeli strání mezi obcemi Bujesily a Svinnou na Rokycansku.

Deník Šíp - 17.2.2007

Těla ležela jen kousek od chalupy bývalého komunistického funkcionáře Antonína Kapka, který tam krátce po sametové revoluci spáchal sebevraždu.
Podle veterináře se jedno tele narodilo mrtvé a druhé živé, ale pár minut po narození pošlo. Jde již o druhý podobný nález v rozmezí několika dnů. Poprvé šlo o tři mrtvá telata. Hrůzný pohled násobil fakt, že telatům někdo uřezal ušní boltce i se známkami, aby ztížil jejich identifikaci.
Podle starosty obce Němčovice Karla Ferchsmana se telat zřejmě zbavil nějaký soukromý zemědělec. Podle místních lidí asi ruší chov hospodářských zvířat. Jenže zjistit pachatele bude dost těžké. "Ta zvířata sem mohl přivézt kdokoliv odkudkoliv. Těžko se to bude zjišťovat," potvrdil Šípu soukromník Pavel Štětka.
Podle plemene zvířat připadají na Rokycansku v úvahu dvě společnosti, odkud by mohla telata pocházet. Jedna působí v Kladrubech, druhá v Oseku. "Naše zvířata to nejsou, žádné nám nechybí a máme evidenci v pořádku," tvrdil Šípu Václav Spurný z kladrubské společnosti.
OLGA ČERMÁKOVÁ

Dva hrbáči v ringu

23. února 2007 v 15:24 | Blesk - noviny |  Zvířecí zápasyPlzeňský tanec s vlky

22. února 2007 v 13:43 | Blesk - noviny |  Zvířata


Kam si sednu?

21. února 2007 v 15:30 | Blesk - noviny |  Týrání zvířat v novinách

VZKAZ

20. února 2007 v 18:00 | Maja |  Úvod atd.
lol, včera 12:42
hele šátečky s marmeládou
Tento komentář někdo napsal ke článku, (asi k obrázku) který vážně není na mém blogu proto, aby si zněj někdo dělal legraci. Takže bych chtěla vzkázat dotyčné/mu toto: Pokud ťe to nezajímá a potřebuješ se jen pobavit, najdi si prosím jiný blog! Tady to není pro magory ale pro inteligentní lidi, takže se k nim buďto připoj, nebo ODEJDI a už se nevracej! Pokud se přece jen rozhodneš zůstat, prosím, ale už žádné podobné komentáře!!!
Kliknutím fotografii zvětšíte.