O sedmiletého chlapce se šest let staral pes

31. prosince 2006 v 11:12 | gnosis9.net |  Zajímavosti o zvířatech

O sedmiletého chlapce se šest let staral pes

V Altajské autonomní oblasti v západní části Sibiře narazili policisté při pochůzce na nahé, vyhublé a špinavé dítě. Jak se později ukázalo, chlapci je sedm let a svými rodiči byl opuštěn, když mu bylo několik měsíců. Život mu zahránil pes.

V sibiřské pustině policie objevila 'divoké dítě', které vychoval pes. Policisté "psího chlapce" objevili před opuštěným domem ve společnosti jednoho psa. Zpočátku se domnívali, že si tam hraje, ale pak si uvědomili, že toto místo je už dlouhodobě neobývané a vzdálené od ostatních obydlí. Dítě bylo velice špinavé a chovalo se jako zvíře. Běhalo po čtyřech, vrčelo a cenilo zuby. Když ho policisté odváděli pryč, vzpíralo se a snažilo se je pokousat. Hoch byl natolik podvyživený, že jeho věk nálezci odhadli na 3 roky. Teprve odborná prohlídka u lékaře prokázala, že je starý 7 let.

Personál útulku pro opuštěné děti se jej zatím neúspěšně pokouší naučit jíst příborem. Klučina předkládané jídlo vždy řádně očichává. Po trpělivé snaze vychovatelů si už alespoň dokáže ustlat sám postel a hrát si s míčem. Po 14 dnech v dětském kolektivu začal hoch chodit vzpřímeně. S jednou dívenkou navázal přátelský vztah, dorozumívají se posunky. Také s ostatními dětmi v sirotčinci komunikuje pomocí rukou.

Při vyšetřování případu bylo zjištěno, že chlapec se jmenuje Andrej Tolstyk. Matka jej opustila, když mu byly tři měsíce, otec, notorický alkoholik a invalida, odešel krátce po ní. V domě zůstal jenom pes, který se o nemluvně postaral. Rodiče budou po svém dopadení čelit obvinění ze zanedbání povinné péče a pokusu o vraždu.

Přestože jsou případy dětí žijících mezi zvířaty ve volné přírodě vzácné, čas od času se stávají. V důsledku nedostatečného rozumového vývoje a absence řeči nejsou takoví lidé často ani v dospělosti schopní normální sociální komunikace.

Ruské zpravodajské agentury připomínají, že v roce 1998 byl nedaleko Moskvy nalezen šestiletý chlapec Ivan Myšukov. Ve čtyřech letech utekl od své matky a jejího agresivního přítele - alkoholika. Ivan o jídlo žebral a náklonnost psů si získal tím, že jim nabízel zbytky potravy. Psi ho na oplátku zahřívali a respektovali jako svého vůdce. Policistům se k němu podařilo dostat až po té, co psí smečku odlákali na chutnou návnadu.


Zpracováno podle:
- Belfast Telegraph (04.08.2004, Siberian boy, 7, raised by dogs after parents abandoned him)
- KingofGods (04.08.2004, Siberian boy, 7, raised by dogs after parents abandoned him, kopie)
- iDNES (05.08.2004, Pes vychoval na Sibiři dítě)
- Ananova (05.08.2004, Siberian boy 'brought up by dog')
- BBC News (05.08.2004, Siberian boy, 7, raised by dogs)


Autor: Libor Kukliš | Poslat e-mailem
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 helys helys | Web | 6. listopadu 2008 v 20:03 | Reagovat

achjo..co to pití s lidma udělá..aspoň,že psí jsou tak chytří!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.