Prosinec 2006

Delfíni se oslovují jmény

31. prosince 2006 v 10:59 | gnosis9.net |  Zajímavosti o zvířatech

Delfíni se oslovují jmény

Vědci už před několika lety oznámili, že delfíni si uvědomují svou vlastní identitu a oslovují se jmény. Nový výzkum ale naznačuje, že jednotlivá jména poznají, i když se změní hlasová intonace. Vincent Janik z univerzity ve skotském St. Andrews, Laela Sayighová z univerzity v Severní Karolíně a Randall Wells z Chicagské zoologické společnosti sledovali tři roky delfíny skákavé (Tursiops truncatus) v Sarasotké zátoce (Sarasota Bay) na Floridě. Své poznatky zveřejnili v časopise americké Národní akademie věd (National Academy of Sciences, NAS).

Delfín skákavý na fotografii Vincenta Janika z univerzity ve skotském St. Andrews. "Odchytili jsme volně žijící delfíny pomocí sítí, když se přiblížili ke břehu. Pak jsme na mělčině nahrávali jejich pískání a syntetizovali ho na počítači tak, abychom získali příslušnou informaci ale ne hlasovou charakteristiku. Přehrávali jsme tento zvuk zpět delfínům a zjistili jsme, že na něj odpovídají. To nám ukazuje, že delfíni rozeznají navzájem svá jména a nejenom hlasy. Myslím si, že je to velice vzrušující objev, protože to znamená, že tato zvířata mají vyvinuté stejné schopnosti jako lidé. Teď víme, že si dávají jména stejně jako to děláme my," vysvětlil vedoucí tříčlenného týmu Dr. Vincent Janik.

V zátoce Sarasota na západě Floridy žije dobře zmapovaná populace delfína skákavého čítající asi 140 jedinců. Autoři studie pozorovali chování skupiny čtrnácti z nich. Devět delfínů reagovalo se zájmem na softwarově upravený zvuk jména spřízněného delfína, dva členové skupiny dali přednost neznámému jménu, které vygeneroval počítač a tři jednotlivci zůstali v obou případech neteční.

Výzkum dotovaný britskou Královskou společností (Royal Society) bude pokračovat mimo jiné i hledáním odpovědí na otázky, jaká jména jsou mezi delfíny oblíbená, nebo zda lze komunikaci mezi delfíny srovnávat s rozvinutým lidským jazykem. Badatelé už vědí, že každý delfín si své jméno volí sám a používá ho od malička.

Zvukový záznam delfíního jména (ve formátu wav) si můžete poslechnout v původním znění (122 kB) nebo v počítačové úpravě (82,5 kB).


Zpracováno podle:
- University of St Andrews (09.05.2006, Dolphins Whistle Their 'Names')
- New Scientist (08.05.2006, Dolphins play the name game, too)
- BBC News (08.05.2006, Dolphins 'have their own names')
- EkoList (09.06.2006, Delfíni na sebe volají jmény, tvrdí vědci)
- Lidové noviny (10.05.2006, Delfíni se oslovují jménem)
- Aktuálně.cz (09.05.2006, I delfíni se volají svými "jmény")


Další zdroje:
- National Geographic (08.05.2006, Dolphins Name Themselves With Whistles, Study Says)
- ABC News (09.05.2006, What's Dolphin for 'Flipper'?)
- Yahoo (08.05.2006, Dolphins, like humans, recognize names)
- Volný (15.05.2006, Delfíni na sebe volají vlastními jmény)
- DigiWeb.cz (10.05.2006, Delfíni se podle vědců "oslovují" jmény)
- Týdeník rozhlas (07.07.2001, Delfíni se oslovují jmény)
- PNAS (Proceedings of the National Academy of Sciences)
- UNCW (University of North Carolina, Wilmington)

Autor: Libor Kukliš | Poslat e-mailem

Pašeráci schovali vzácné žáby i do lahví

31. prosince 2006 v 10:52 | Blesk - noviny |  Pašování zvířat v novinách

Pašeráci schovali vzácné žáby i do lahví

//<![CDATA[ HTMLzahlavi = '<div class="reklama-clanek">'; HTMLzapati = '<\/div>'; IM_pozice(1145, HTMLzahlavi, HTMLzapati); //]]> //<![CDATA[ HTMLzahlavi = '<div class="reklama-clanekrect">'; HTMLzapati = '<\/div>'; IM_pozice(6521, HTMLzahlavi, HTMLzapati); //]]> //<![CDATA[ //]]> '<![CDATA[ on error resume next plugin = ( IsObject(CreateObject("ShockwaveFlash.ShockwaveFlash.6"))) ']]>

Žáby, motýli a další drobná zvířata v ponožkách i v umělohmotných lahvích! Desítky vzácných orchidejí v krabičkách.

FotoTak chtěla propašovat do Česka část indického přírodního bohatství pětice našinců. Celníci početný kontraband i turisty-pašeráky zadrželi na ruzyňském letišti v Praze. Cena zvířat a rostlin může dosáhnout podle odborníků až miliónu korun.
Češi tvrdili, že si z Indie přivezli pouze upomínkové předměty. Inspektoři se ale nenechali obelstít. Při kontrole zavazadel objevili 352 kusů živých zvířat a rostlin. Jejich cena dosahuje stovek tisíc korun.
Foto"V úkrytech z plastových lahví a v ponožkách jsme našli žáby, gekony, různé druhy plazů, ale i motýly a kolem tří desítek velmi vzácných orchidejí," upřesnil mluvčí pražských celníků Zdeněk Málek.
Celníci se od zadržených Čechů dozvěděli, že zvířata, mezi nimi například sedm desítek vzácných žab, mají sloužit k vlastnímu chovu. Jejich nekontrolovaný převoz přitom zakazuje mezinárodní úmluva CITES.
Šílený transport ve stísněných podmínkách zvířata naštěstí přežila. "Převezli jsme je do karantény. Nyní se o ně starají odborníci," dodal Málek.
Autor: Vlastimil Staňa (18. 11. 2004)

19 hroznýšů v kufru

31. prosince 2006 v 10:50 | Blesk - noviny |  Pašování zvířat v novinách

19 hroznýšů v kufru

//<![CDATA[ HTMLzahlavi = '<div class="reklama-clanek">'; HTMLzapati = '<\/div>'; IM_pozice(1145, HTMLzahlavi, HTMLzapati); //]]> //<![CDATA[ HTMLzahlavi = '<div class="reklama-clanekrect">'; HTMLzapati = '<\/div>'; IM_pozice(6521, HTMLzahlavi, HTMLzapati); //]]> //<![CDATA[ //]]> '<![CDATA[ on error resume next plugin = ( IsObject(CreateObject("ShockwaveFlash.ShockwaveFlash.6"))) ']]>

Neobvyklý nález učinili francouzští celníci ve Forbachu na hranici mezi Francií a Německem. V kufru Američana objevili 19 hroznýšů a 30 varanů. Turista se chtěl se svým exotickým nákladem dostat vlakem do Frankfurtu. Ale nedocestoval, byl zatčen za pašování zvířat.

[obrazek]Celníci při rutinní kontrole otevřeli Američanův kufr. Nevěřili svým očím, když spatřili jeho obsah. Zvířata byla uložena v malých látkových taškách a podle prvního vyšetřování pocházejí z Indonésie. Úředníci rychle kufr zase zavřeli a hned volali nejbližšího veterináře. Ten u zvířat diagnostikoval "extrémní cestovní stres".
[obrazek]Zvířata pak byla převezena do nejbližší zoologické zahrady. Jejich páníček putoval rovněž za mříže, ale jiné instituce. Kvůli pašování zvířat poputuje co nejdříve k soudu.
Pro francouzské celníky to byl sice největší, ale rozhodně ne první nález podobného druhu. Jak uvádí agentura SAD, od ledna tohoto roku bylo na francouzských hranicích zajištěno už více než 150 plazů.
Autor: SAD (23. 7. 2001)

ZVÍŘATA, KTERÁ PŘEŽILA PAŠOVÁNÍ

31. prosince 2006 v 10:48 | www.ikoktejl.cz |  Pašování zvířat v novinách
ZVÍŘATA, KTERÁ PŘEŽILA PAŠOVÁNÍ
Deset tisíc želv nacpaných v podpalubí asijské lodi. Některé pomalu umírají, jiné už nežijí a jejich těla se rozkládají. Ty, které přežily, se měly stát jedním z chodů v čínských restauracích. Naštěstí byla zásilka včas objevena a zprávy o tom vyšly v médiích snad po celém světě. Želvy musely být rozděleny do třiceti zoologických zahrad jedenácti zemí a část se před několika lety nakonec dostala do záchranného centra zoologické zahrady v Brně. Zakrátko k nim přibylo i několik desítek papoušků zabavených v zuboženém stavu na ruzyňském letišti. Jak se jim daří dneska?
Želvy při příchodu čekaly vany s plovoucími kusy korku a dělalo se vše pro to, aby přežily. Šest z nich se podařilo zachránit, ostatní už byly v příliš zuboženém stavu.
"Některé měly poškozené krunýře, nechtěly žrát. Chyběly jim vitaminy a museli jsme je nosit pravidelně slunit," popisuje situaci chovatel Michal Balcar. "Odchytané želvy byly většinou samice, pravděpodobně je pašeráci ulovili, když šly na souš klást vejce. Měli jsme tak jednoho samce a devět samic. Samec zemřel, měl vyhřezlé hemipenisy a léčení nepomohlo."
Želvy byly objeveny náhodou v hongkongském přístavu v nákladní lodi z Macaa při obvyklé úřední prohlídce 11. prosince 2001. Jejich cena byla vyčíslena na více jak tři miliony amerických dolarů. Do této země se dovážejí tisíce tun želv. K dispozici je statistika z roku 1996, kdy jich bylo do Číny dovezeno 3 500 000 kilogramů. Dá se ale předpokládat, že toto množství bylo ještě podstatně vyšší, protože ne každá tuna se registrovala. Čína si totiž některé vlastní populace želv prakticky vyjedla, proto se zájem konzumentů, a tedy i lovců a dopravců zaměřil na sousední země.
Ze želv zachráněných v hongkongském přístavu jich putovalo 988 do Evropy. Do brněnského záchranného centra přišlo z této zásilky deset největších sladkovodních želv světa. Jde o orlicie bornejské (Orlitia borneensis). Později dostalo centrum ještě náhradu za uhynulého samce, aby se vytvořila zatím alespoň teoretická možnost, že se orlicie v Brně rozmnoží. S jejich chovem ale prakticky nejsou žádné zkušenosti a byl by to světový úspěch. Ostatně vedením plemenné knihy těchto plazů byl pověřen český odborník RNDr. Ivan Rehák z pražské zoo, což svědčí o tom, že zdejší specialisté se mezi odbornou veřejností těší skutečně velké důvěře.
V brněnské zoo se také ocitlo 98 papoušků (jednalo se o dva poddruhy žaka), kteří byli objeveni celníky a pracovníky České inspekce životního prostředí v pražské Ruzyni v březnu 2002 ve čtyřech bednách. Pašeráci je nacpali do prostoru, který je podle platných norem vhodný nanejvýš pro dvacet ptáků. Než se podařilo jejich stav stabilizovat, takřka tři čtvrtiny z nich zemřely. Návštěvník zoologické zahrady tak netuší, že skupina šedě zbarvených papoušků, dnes už zapojených do složité vazby sociálních vztahů v hejnu, je malý zbytek, který přežil.
"Musíte pomalu a opatrně," varuje mě chovatelka Lubica Hrdinová, která mi nakonec přece jen dovolila vstoupit do voliéry. "Jsou hned vystresovaní, jste cizí člověk." Chápal jsem to. Papoušci mají dobrou paměť, navíc žakové patří k těm "nejchytřejším" a tihle si s lidmi nic moc příjemného neužili.
Africký žako není sice tak výrazně barevný jako někteří jihoameričtí amazoňané, ale je atraktivní tím, že má "talent" na jazyky. Dokáže se naučit až dvě stě slov, což z něj může udělat příjemného lidského společníka i atraktivní zboží. A co je atraktivní, to se často pašuje.
Papoušek žako (Psittacus erithacus) má několik poddruhů a hojně se pašují všechny. Na našem trhu se dá koupit poměrně běžně. Přesto se sem pašuje, protože při nelegálním obchodu se pašerák vyhne nákladům za dodržení vhodných podmínek pro přepravu zvířat i různým poplatkům. Navíc jak orlicie, tak žakové spadají pod ochranu Washingtonské konvence (CITES) a obchod s nimi je sledován a hlavně regulován.
Brněnské záchranné centrum je jedním ze čtrnácti, která v České republice existují. Ne všechna pašovaná zvířata, která se do nich dostanou, přežijí, často jsou v tak zuboženém stavu, že uhynou i přes sebelepší péči.
Prostory záchranného centra pochopitelně nejsou tak pěkně upravené jako veřejně přístupné výběhy nebo terária, protože se tu nemusí myslet na návštěvníka, ale jen na zvíře. Orlicie zatím žijí v centru, veřejnost může vidět jen dvě. Jejich vany nejsou krásné, ale uzpůsobené tak, aby se daly snadno umývat a byl k nim přístup ze všech stran. Kolem leží předměty, které ošetřovatelé pro zvířata potřebují a jež by návštěvník ve veřejné expozici neviděl.
Lidé si většinou ani neuvědomují, kolik práce se skrývá za spokojeným zjevem chovaných zvířat a že na ošetřovatele čeká i mnoho skrytých nebezpečí. Při styku s pašovanými papoušky je to například nebezpečná psitakóza. A kdo z návštěvníků zná náklady na "odčervení" zvířat, která jsou tak nemocná, že pravděpodobně nepřežijí?
"Soudný chovatel by pašovaného žaka nikdy nekoupil. Má plno parazitů, bývá podvyživený, vystresovaný," říká chovatelka Lubica Hrdinová.
Cena žaků na našem trhu je stálá a jsou snadno dostupní. Přesto celníci zabavují a posílají do záchytných center neustále další zvířata. Tady už alespoň mají napůl vyhráno - nikdo už je nechce zabít a sníst, ani je nevystavuje utrpení jen proto, aby s těmi, kteří přežijí, udělal výhodný obchod.
napsal a vyfotografoval Topí Pigula
Magazín Koktejl LISTOAD 2005

Zvířata zneužívaná armádou USA

31. prosince 2006 v 10:30 | gnosis9.net |  Zvířata jako pokusní "králíci"

Zvířata zneužívaná armádou USA

Ve válkách umírá kromě lidí také mnoho zvířat. Jsou používána nejen jako cenní váleční spojenci při militantních akcích, ale také jako nevinná pokusná zvířata pro zkoušení smrtelných zbraní hromadného ničení. Po válce v Iráku se toto téma stalo znovu aktuálním.

Námořnictvo americké armády využívá defíny například při lokalizaci a odstraňování min. Používání delfínů námořnictvem americké armády k odminování v iráckém přístavu Umm Qasr je známé. Jsou ale jen jedním z mnoha využívaných druhů. Lvoun hřivnatý se používá k průzkumu pod hladinou, psi pomáhají hledat zbraně a výbušniny. Do války v Iráku byly z Maroka dovezeni opice, vycvičené k odminování země. Zvířecí vojáci jsou nuceni obětovat své životy kvůli šílenství lidí.

Zvířata ale neumírají jen na bojištích. Tisíce z nich ztrácí své životy po mučení v laboratořích, kde jsou na nich zkoušeny zbraně, plyn a nové smrtící prostředky. Například pro zkoušení účinků laseru byly v laboratoři ve státě Ohio opicím a králíkům ozařovány oči, dokud jejich oční koule neexplodovaly...

Jen v Americe je každým rokem zabito při testování pro válečné účely 320.000 zvířat. Toto mučení zvířat nemůže být ničím ospravedlněno - nejen, že se jeho cíle používají k zabíjení lidí, ale navíc výsledky získané při pokusech nemohou být přeneseny na člověka. To dokazují veteráni z předchozích válek: po návratu do svých vlastí se jim začala velmi zhoršovat paměť, měli problémy s kůží a další nemoci. 65% dětí těchto mužů se narodilo znetvořeno. Vojáci ve válce používali chemické detoxikační prostředky proti vdechování nervového plynu. Účinky těchto prostředků byly zkoušeny na zvířatech.

Zvířata se mohou stát také nepřímými oběťmi vojenských technologií. Nedávno získalo americké námořnictvo od vlády povolení k používání nového sonaru s větší intenzitou, pro identifikování nepřítele. Je rozšířen v 75% oceánů a ve vzdálenosti 480 km dosahuje intenzity zvuku 140 dB. Je známé, že tak může rušit komunikaci velkých kytovců. Používání navigace s nižší a střední frekvencí má nejspíš souvislost s umíráním mořských savců.

Pracovní skupina pro ochranu mořských savců (ASMS) vydala petici za zastavení zvyšování intenzity mořských radarů.


Převzato z:
- Svoboda zvířat (2003, Používání zvířat ve válkách)


Další zdroje:
- Český rozhlas (31.03.2003, Delfíni jako ženisté)
- 21. století (8/2003, Delfín jako zbraň)
- BBC News (27.03.2003, Dolphins clear mines the natural way)
- www.lode.cz (Delfíni ve službách americké armády jsou hýčkáni)

Autor: Převzato (Svobodazvirat.cz) || Poslat e-mailem

Zoofilie - žádostivost člověka a trápení zvířat

31. prosince 2006 v 10:19 | gnosis9.net |  Zoofilie

Zoofilie - žádostivost člověka a trápení zvířat

Lidem zřejmě nestačí týrat zvířata v tmavých velkochovech na těsném prostoru, převážet je v zatuchlých transportérech od jedné hranice k druhé, trýznit je milionkrát v laboratořích, na jatkách - z části při plném vědomí - naporcovat je, aby mohli následně jejich dobře kořeněné mrtvoly pozřít. "Vládce přírody" se ve své perverzitě nezastaví ani před degradací zvířat na sexuální objekty: Sodomie - sex se zvířaty - je v západní civilizaci dalece rozšířen, hovoří se o statisících zneužitých a zabitých zvířat při těchto sexuálních praktikách.

Pachateli nejsou v žádném případě psychicky nemocní jedinci, ale z části spořádaní občané označující sami sebe jako "zoofil" (milující zvířata), kteří si vyměňují v internetových diskusních fórech svoje zkušenosti, ve větších městech tvoří skupiny "zoofilů" a pořádají párty na statcích. Většinou se toto uspokojování choutek, toto zneužívání zvířat děje potajmu: je to zemědělec večer ve stáji ukájející se s krávou, kozou nebo prasetem, je to bázlivá mladá duše ze sousedství, jíž se zdá lidský sexuální partner nedosažitelný, a tak hledá pro ukojení své touhy snadno dosažitelný objekt.

Je to osaměle žijící žena v obývacím pokoji nechávající se uspokojovat nebo pářit dohromady se svým psem v domnění, že "je to pro zvíře legrace". Je například pro kočku legrace, když má zraněné nebo zmrzačené genitálie? Je pro psa legrace, když jsou jeho orgány při penetraci roztrhány a on vykrvácí? A co pociťuje pes nucený proti své přirozenosti jednat takovým způsobem? Stejně jako se skrývalo pod pojmem "pedofil" (milující děti) například zneužívání dětí knězem, tak se používá klinicko-medicínské slovo "zoofilie" skrývající zločin. Pachatelé mohou krytě páchat zločiny, protože oběti nemohou mluvit. Nemohou na násilníka ukázat - a i kdyby mohly, není tento zločin páchaný ročně na miliónech zvířat ani v ČR trestným činem. Jak zakotvilo učení církve a nakonec i zákony: zvířata jsou bytostmi bez duše, tedy "věci".


Zneužívání v číslech

Nejrozsáhlejší empirický materiál k tématu sexuálního kontaktu se zvířaty vydaly výz- kumy Dr. Alfreda Kinseyho (Kinsey-Report) ze Spojených států. Bylo zjištěno, že 8 % mužů a 3,6 % žen mělo někdy sexuální kontakt se zvířetem. Na vesnici se toto číslo zvyšuje na 15 %. Podle zpráv amerických výzkumníků mělo dokonce 40-50 % mužů vyrůstajících na farmách sexuální vztahy se zvířaty.

Podle odhadů výzkumníků v oblasti sexuologie mělo jen v sousedním Německu ročně přijít při přepjatých sexuálních praktikách až 500.000 zvířat o život. Studie Federal Buero of Investigation (FBI) také ukázaly, že 80 % vrahů žen a násilníků mělo před spácháním zločinu nebo souběžně s ním sex se zvířaty.

Mnoho webových portálů nabízí odkazy na různé pornografické stránky zobrazující sexuální zneužívání zvířat. Například jistá stránka s denní návštěvností 46.000 lidí takových odkazů nabízí více jako dvě stovky. Pro každou fotografii zobrazenou na internetu bylo zneužito zvíře.

Na internetu lze najít při zadání příslušného hesla pro vyhledávání během 0,03 se- kundy 1.700.000 stránek s mnoha tisíci fotografiemi na toto téma. Důkaz o velkém rozšíření tohoto závažného problému!

Sexuální kontakty se zvířaty jsou zvláště rozšířeny v přísně katolických zemích a zemích islámu.


Církev: zvířata jsou jen věci

Kdo při sexuálních praktikách zraní nebo zahubí zvíře vlastníka, může být obviněn nanejvýš z poškození věci. Kdo propůjčí oběti hlas? Každý, kdo je svědkem. Každý, kdo nemlčí o zneužívání sahajícímu až k nebi. Každý, kdo nazývá věci skryté za hezkými názvy nebo tabu pravým jménem: předmanželský sex je podle katolického Katechismu označovaný jako "těžké provinění". Sexualita v manželství bez přání zplodit dítě je hříchem a zasluhuje si od Boha potrestání.

Vedlo toto učení k tomu, že stále více lidí vztáhlo ruku na zvířata, protože nebyl přirozeně uspokojen jejich pud? Kdo zneužije svého psa nebo krávu, nemusí se zpovídat - v registru hříchů církve toto není žádné provinění. Zvířata totiž nejsou podle učení církve ničím jiným, než bytostmi bez duše (Tomáš Akvinský). Sodomie má dokonce v církevních kruzích tradici:

V 9. století nechal odstranit opat Plato na základně stálých skandálů ve vlastních řadách všechna zvířata samičího pohlaví z okolí kláštera (Karlheinz Deschner, Memento, str. 150).

Roku 1513 dovolil papež Leo X duchovenstvu provozovat po složení deseti Guldenů podle libosti "kurevnictví, cizoložství, krvesmilstvo a sodomii se zvířaty" (Wolff, Sünden der Kirche, strana 888).

Petrus Damiani pokoušel přesvědčit papeže Lea IX (1049-1054) o vyloučení sodomitů z duchovenstva, avšak Leo toto odepřel (Nigel Cawthorne, Das Sexleben der Papste).

Mezi zoosadisty se vyskytuje zvláštní typ lidí vraždící koně, krávy, ovce a kozy. V některých městech se vyskytují prostitutky dovolující těmto lidem při sexuálním styku týrat a zabíjet slepice, holuby, kachny, husy a podobná zvířata.

Oblíbenou praktikou těchto lidí je při sexuálním zneužívání slepice nebo husy zakroutit, případně odříznout krk zvířeti a nechat se stimulovat předsmrtným cukáním zvířete.

Dokonce i Sigmund Freud píše, že "sexuální styk se zvířaty, zvláště u lidí na vesnici, není zřídkavý".

Různé zprávy a anekdoty nechávají tušit časté zneužívání zvířat ze strany mužů, ale také ženy a děti jsou nuceny k sexuálnímu zneužívání zvířat nebo zvířata zneužívají sami, ve většině případů psy, prasata nebo ryby.

Psi stojí na "stupnici oblíbenosti" sodomitů úplně nahoře: "Je mi 18 a hledám někoho, kdo je ochotný mi půjčit psa k použití a ukáže mi, jak správně na věc" (text inzerátu sodomita).


Oběti

Institut Dr. Kinseyho došel k závěru, že sexuální kontakty jsou prakticky omezeny pouze na zvířata chovaná buď na farmě nebo doma. Mužští adolescenti v městech omezují svoje sexuální kontakty na domácí zvířata, zvláště kočky a psy, někteří na poníky nebo zvířata z městských jatek. Na farmách se používají zvířata odpovídající výšky, především pak telata, osli nebo ovce. Sexuální kontakt se provádí i s menšími zvířaty, jako například slepicemi, husami nebo kačenami.


Spermie v mase a uzeninách?

Je to neuvěřitelné: 15 % zemědělců podle americké stude Dr. Kinseyho přiznalo, že mělo sex se zvířaty. Je možné, aby se sperma zemědělce při následné porážce dostalo i do masa nebo hotového masného výrobku prodávaného v řeznictví a obchodech? Tato myšlenka je zcela jistě přehnaná, avšak faktem zůstává, že spermie zůstávají neporušené ještě po 1-2 dnech. Pokud je zvíře poraženo v tomto období po zneužití zemědělcem, může se za jistých okolností stát, že se při zpracování zvířete mohou zbytky dostat i do masa. Větší riziko však skýtá sexuální zneužívání zvířat u žen: vaginální sekrety a zbytky krve mohou na zvíře přenést pohlavní nemoci, ale zejména pak plísňová onemocnění. Pokud vám při čtení těchto řádek zašla chuť na maso, je to úplně normální...

Při sexuálním kontaktu se zvířaty se lidé mohou také nakazit především vzteklinou, tetanem, brucelózou a dalšími nemocemi. Ani přenos různých parazitů, zvláště tasemnice a různých plísňových onemocnění na člověka není výjimkou...

Cílem tohoto článku rozhodně nebylo šířit, jak by se někomu mohlo zdát, "nechutnosti", ale ukázat veřejnosti jinak toto tabuizované téma. Jenom samotné vyhledávání materiálů a internetových stránek s tematikou sodomie zanechává v každém ještě neotupělém člověku mrazivý pocit. Je nutné zveřejnit tyto šokující poznatky, jimiž se jednotlivci proviňují nejen vůči své vlastní lidskosti a morálce, ale i proti celé zvířecí říši. Trápení a smrt zvířat k uspokojení lidské perverze nelze stále donekonečna ukrývat, ale je nutné tomuto učinit rázný konec!


Převzato z:
- OHZ (10.06.2003, Žádostivost člověka a trápení zvířat)


Další zdroje:
- Cosmopolitan (29.01.2001, Zoofilie, 1/2)
- Cosmopolitan (29.01.2001, Zoofilie, 2/2)
- Kudlanka (29.01.2004, Zoofilie - sodomie - aneb proti gustu žádný dišputát?)
- Kudlanka (05.02.2004, Zákruty sexuality - aneb sex se zvířetem)
- Atlas (15.09.2003, Sexuální úchylky: zoofilie)
- Atlas (05.09.2002, Je libo sex s delfínem?)
- Super!Spy (30.05.2000, ZOOFILIE: Azor to se mnou umí nejlíp!)
- Mládežnická vrba (10-12/2004, Soulož se psem a Bible, diskuse)


Související články:
Zoofilie v USA - muž zemřel po analním styku s koněm (18.07.2005)

Autor: Převzato (OHZ) | Poslat e-mailem

Masajové a krávy

31. prosince 2006 v 9:37 | Jana Patková |  Pojídání zvířat a jejich produktů, co tomu předchází?
No co si o tom myslíte?
Jejich základním nápojem je směs krve a mléka - saroi, obojí z krav či koz. Aby Masajové získali krev, nařezávají živým zvířatům krční tepny a "pouští jim žilou". Na každé zvíře prý dojde tak jednou za čtyři dny.

A TŘETÍ.

30. prosince 2006 v 21:01 | Maja |  Spřátelené blogy
Třetí spřátelený BLOG . Je o všem možném, takže tam mrkněte.

Hackman: Norové nabízejí turistům zabíjení tuleňů

27. prosince 2006 v 12:49 | Wejunka - nezavirejoci-pomahej.blog.cz |  Vybíjení zvířat

Hackman: Norové nabízejí turistům zabíjení tuleňů


Kolem 22.500 mrtvých tuleňů bylo nalezeno u dánských břehů v roce 2002, další tisíce pak na švédském a norském pobřeží. V roce 1988 uhynula skoro polovina populace tuleňů u dánských, německých a švédských břehů. A přesto člověk, aby chránil tyto mizející tvory, je střílá pro svou zábavu. Dokonce oficiálně, jak to vyhlásila norská vláda v říjnu 2004, slovy nějakého ministra rybolovu Sveina Ludvigsena: " Nejde o zintenzívnění lovu tuleňů nebo o vyhubení tohoto živočišného druhu. Chceme jen otevřít tuto praxi cizincům." To už soudný člověk těžko pochopí čím, že ti politikové uvažují!!!

Další fakta, které Norové nechtějí vidět:

Norsko má novou atrakci: lov tuleních mláďat.Epidemie PDV způsobená virem phocine distemper proběhla mezi květnem 2002 a únorem 2003. Celkově zasáhla 3.990 tuleňů kolem severních břehů Anglie. Od září 2002 epidemie zasáhla Irsko, ale již v menším rozsahu, celkem zahynulo 161 kusů.V Severním, Baltském moři a především oblasti průlivů Kattegat a Skagerrak (norské průlivy) bylo nalezeno 22.500 mrtvých tuleňů (především tuleň obecný).Ve Skotsku epidemie postihla 917 tuleňů obecných a šedých. Ve Walesu zahynulo 157 kusů, v Severním Irsku 106 kusů. Mezi čísla nejsou započítána zvířata umístěná v rehabilitačních centrech, která podlehla nákaze za více než jeden týden. Sčítání proběhlo mezi 22.lednem 2002 a 25.únorem 2003. 21.11.2002 epidemie v oblasti Kattegat/Skagerrak skončila. Celkem zemřelo 18.000 tuleňů na území Norska, počet se po překonání začal zvyšovat. Celá epidemie byla pravděpodobně důsledkem znečišťování Severního moře.

Od ledna 2005 tak budou moci lovci z Německa, Velké Británie či odjinud, kteří si libují v neotřelých formách trávení svého volného času, přijíždět a účastnit se lovu asi 2.100 ploutvonožců. To je kvóta, kterou stanovily norské úřady a kterou místní lovci nedokáží naplnit.

"Tuleň představuje reálnou hrozbu pro rybolov," odůvodňuje norská vláda svoje rozhodnutí. "Jeho přítomnost ve fjordech děsí ryby a často se stává, že se chytí do sítí a ty se pak zničí," řekl norský ministr pro rybolov Svein Ludvigsen.

Tímto malomyslným prohlášením si Norsko získává pověst barbarského národa. A také kvůli zatvrzelému postoji, podporující lov velryb harpunou pro komerční účely. Jak je vidět v Norsku se lobuje opravdu dobře a ministři zejmě mají rádi peníze ve svých kapsách, stejně jako v Česku.

V Norsku žije podle odhadu asi 15.000 tuleňů a jak je vidno nejsou chráněni. Ve Velké Británii jich žije 100.000 a chráněni jsou! Jenže v Norsku je tulení kůže, ceněná pro odolnost vůči vodě, dosti běžnou surovinou pro výrobu vest, bot či kabelek. A spoň se to tvrdí!

A tak zbývá jedině doufat, že ta část veřejnosti, která ještě přemýšlí, dokáže zvrátit toto malomyslné rozhodnutí vlády státu, který o sobě tvrdí, že patří k nejcivilizovanějším na světě.


Převzato z:
- Seaplanet (08.10.2004, Mike Hackman: Norové nabízejí turistům zabíjení tuleňů)


Další zdroje:
- iDNES (04.10.2004, Norsko má novou atrakci: lov tuleních mláďat)
- Magazín Koktejl (12/2004, Vraždění neviňátek)
- Tuleniaspol.webz.cz (Život a ochrana mořských savců v severním Norsku)

vybíjení velryb pokračuje & s jeste větší razancí!

27. prosince 2006 v 12:48 | Wejunka - nezavirejoci-pomahej.blog.cz |  Vybíjení zvířat

Moratorium na komerční lov velryb platí už 20 let, i přes to byly v uvedeném období zabity desítky tisíc velkých kytovců. Norsko odmítlo zákaz respektovat. Japonsko a Island moratorium obcházejí s tím, že velryby loví pro vědecké účely. Také letos vypluly na moře flotily velrybářských lodí s cílem připravit o život stovky plejtváků.

Konzerva s velrybím masem na japonském trhu. Japonská "expedice" tvořená šesti plavidly a zaštítěná "vědeckým programem" tokijského Ústavu pro výzkum kytovců vyrazila 8. listopadu 2005 z přístavu Šimonoseki do moří kolem Antarktidy. Za oběť jim podle plánu padne 850 plejtváků malých. Poprvé by měli rybáři lovit i plejtváky obrovské, pro tento rok by si měli vystačit s 10 kusy.

Počátkem roku se z podobné "expedice" vrátila flotila s úlovkem 440 plejtváků malých. Jejich maso bylo za desítky milionů USD prodáno do restaurací a obchodů s potravinami.

Japonci se hájí tvrzením, že lov velryb je jejich národní tradicí a nenahraditelnou součástí kulinářské kultury. Populace velryb se prý už zotavila natolik, že lov v omezené míře není na škodu. "Zjistili jsme, že se počet plejtváků obrovských zvyšuje, a proto jsme se tentokrát připojili," říká Kendži Masuda, oficiální činitel japonského ministerstva pro rybolov. A dodává, že v roce 2007 bude lov rozšířen o keporkaky. Mezinárodní velrybářská komise (International Whaling Commission, IWC) japonské statistické údaje a argumenty neuznává.

Také norští rybáři už letos v Arktickém moři vylovili podle oficiálních statistik 639 velryb. Tím sice nenaplnili povolený limit 796 kusů, i přes to je to o dost více než v roce 2004, kdy usmrtili 543 kusů plejtváka malého. Vzrůstající tendenci letos poněkud zmírnily vysoké ceny pohonných hmot.

Mezinárodní velrybářské komise - International Whaling Commission, IWC Větší část mezinárodního společenství Japonsko a Norsko kritizuje. Od roku 2005 se členem Mezinárodní velrybářské komise stala i Česká republika a aktivně tak podpořila snahy na ochranu velryb. Na druhé straně do IWC vstupuje i řada států podporujících obnovení komerčního lovu, což je součástí taktického boje Japonska a jeho spojenců.

Nadměrný lov zdecimoval v minulém století populace velkých kytovců a způsobil, že jim v současné době hrozí vyhubení. Největší obavy vzbuzuje především osud plejtváka obrovského (Balaenoptera musculus), vorvaně tuponosého (Physeter catodon), velryby černé (Eubalaena glacialis) a plejtváka dlouhoploutvého neboli keporkaka (Megaptera novaeangliae).


Zpracováno podle:
- Planet Ark (03.11.2005, Norway Whale Hunt Curbed by High Oil Prices)
- EkoList (08.11.2005, Japonské lodě vyrazily pod pláštíkem vědy zabíjet velryby)
- EcoMonitor (03.11.2005, Reuters: Norští rybáři loví méně velryb, důvodem je drahá ropa)


Další zdroje:
- Greenpeace ČR (Velryby v ohrožení)
- IWC (International Whaling Commission)


psy v číně a koreji-galerie pravdy..

27. prosince 2006 v 12:47 | Wejunka - nezavirejoci-pomahej.blog.cz |  ...a co z nich zbylo?

No comment...
zdroj:www.gnosis9.net

týrání psů a koček v Jižní koreji

27. prosince 2006 v 12:45 | Wejunka - nezavirejoci-pomahej.blog.cz |  Týrání zvířat

V Koreji je ročně zabito 2-3 miliony psů. Odhady utýraných koček se různí. Toto vše i přes zákon, který korejská vláda přijala už v roce 1991, podle kterého je toto počínání nelegální.


Kulturní tradice?

V Koreji je ročně zabito 2-3 miliony psů. Argumentem "pro", který je dnes v Koreji nejvíce slyšet je zmiňování dávných korejských tradicí. Ve skutečnosti se vaření koček zaživa až do podoby tonika, které je dnes vyhledávaným "všelékem", před rokem 1980 prakticky nevyskytovalo. A jedení psů? To se více rozšířilo až v 80. letech 20. století. Tehdy však jako důsledek chudoby a hladomoru tehdejší války. Po válce, spolu s rychlým ekonomickým růstem Jižní Koreje, začali obchodníci ve snaze o udržení nabízet psí maso a kočičí produkty jako zdraví (a hlavně sexuální vitalitě..) prospěšné. Ve stále více amerikanizované Jižní Koreji však také zároveň začaly sílit snahy o udržení všeho, co je typicky korejské. Výsledkem bylo, že obchod se psy a kočkami během posledních 20 let neuvěřitelně narostl...


Ne všichni Korejci jedí psy

Věta, se kterou jsme se v Jižní Koreji setkávali velice často. Ano, mnoho Korejců je těmito obyčeji znechuceno a někteří z nich se proti nim snaží i aktivně bojovat. Patří jim náš velký obdiv, protože ochrana práv zvířat v zemi jako je Jižní Korea se od způsobů běžných u nás na míle liší. Od lidí, kteří se do ní zapojí, vyžaduje velkou odvahu, protože povaha této společnosti je zakotvená v jiných principech, než na jaké jsme zvyklí my. Co je u nás normální (jako příklad je možné uvést i pro nás tak "běžnou" záležitost jako je vybudování útulku pro psy a kočky), je v Koreji nebezpečné podivínství, které ostatní občany zneklidňuje. Nebývá zde zvykem starat se o to, jak žijí zvířata a už vůbec ne o ta, která poskytují tolika lidem jistou obživu.


KAPS a IAKA

Prodej psů na maso je v Koreji poměrně běžný. KAPS - Korean Animal Protection Society je první organizací, která se zabývá právy zvířat v Jižní Koreji a nerozlišuje přitom na zvířata, která si ochranu "zaslouží" a na ta, která ne (jako jiné organizace činné v J. Koreji dříve). V roce 1991 byl díky aktivitám této organizace přijat vůbec první zákon ošetřující týrání zvířat. KAPS se mimo snah o zlepšování korejského zákonodárství ve věcech životních podmínek zvířat dále soustřeďuje na zlepšování postojů veřejnosti vůči zvířatům prostřednictvím informačních kampaní a vydáváním informačních tiskovin pro děti i dospělé. Organizuje protestní akce uvnitř země i po celém světě.

IAKA - International Aid For Korean Animals je pobočkou KAPS působící v Californii. Obě organizace sledují stejné cíle a úzce spolupracují. Spolu připravily celosvětovou petiční akci, jejíž cílem je sebrání milionu podpisů (připojte se k petici). Celá akce pak bude předána OSN. Organizátoři si od celé akce slibují ještě větší zesílení mezinárodního tlaku na korejskou vládu.

Do května 2002 se také obě organizace snažily směřovat většinu svých aktivit směrem k připravovanému fotbalovému šampionátu, k jeho organizátorům, sponzorům a fanouškům. Výsledky se zdály před zahájením slibné. FIFA se oficálně vyjádřila pro důsledné dodržování zákonů v oblasti jedení psů a koček, vláda se po jednání s KAPS/IAKA vyjádřila ve smyslu snah o zlepšení celé situace. Faktickým výsledkem ovšem bylo pouze "uklizení" těchto obyčejů před zraky tisíce turistů, kteří se na šamponát sjeli. Aktuálně se situace vyvíjí stejně jako před šampionátem....tedy nijak. Vláda dál neřeší nedodržování zákona, který sama vydala.


Zákonodárství

Osud mnoha psů v jihovýchodní Asii a Číně je opravdu krutý. Ano, zákonodárství proti jedení psů a vaření koček zaživa v Jižní Koreji existuje již delší dobu. Zákon o ochraně zvířat byl přijat v roce 1991. Zakazuje týrání zvířat a nikde se v něm neuvádějí tyto druhy počínání jako vyjímka. Obsahuje dále také podmínky správného zacházení se zvířaty i sankce při nedodržování. Ministerstvo zdravotnictví navíc už v roce 1984 vymezuje jedení psů jako "...nechutný způsob obživy, který není určen pro lidi...."


Proč vlastně psi a kočky?

KOČKY: Na rozdíl od psů nikdy nezískaly statut domácích mazlíčků , a proto je také ochrana koček v Koreji tak komplikovanou snahou. Mezi Korejci se kočkám neřekne jinak než různými slovními spojeními vyjadřujícími nadávky. Lidé věří mýtům, že kočky jsou ďáblové, a že napadají lidi. Novinové články vládních tiskovin propagují výzvy k co nejmasovější likvidaci koček a jako argumenty uvádí zodpovědnost koček za vymírání ohrožených druhů. Nezmiňují však už nechvalně známý fakt, že za vymírání ohrožených korejských živočichů může spíše korejská vášeň v "léčení čehokoliv" toniky z jakýchkoliv živočichů, tedy i z těch chráněných.. A snad i vzhledem k tomu, že dnes je v Jižní Koreji činný mezinárodní monitoring ohrožené fauny a flóry, přesouvá se v posledních letech pozornost prodejců těchto "přírodních medicín" na zvířata běžná a snadno dostupná. Těmi kočky a psi bezesporu v dnešní Koreji jsou.

A jak probíhá celý proces výroby kočičího tonika? Koyangi soju, jak je výsledný produkt nazýván, začíná vhozením živé kočky do vroucí vody velkých tlakových hrnců. Kočka je za hrozného křiku potápěna tak dlouho, než konečně zemře. Vaří se dál s bylinami, kořením a jinými přísadami. Věří se, že koyangi soju zázračně léčí široké spektrum onemocnění od artritidy až po neuralgii. Tonikum je ovšem nutno pít několik měsíců, pro dosažení maximálního účinku....a maximálních tržeb.

Nutno ještě dodat, že v Koreji je připravován ještě jeden druh tonika podobným způsobem, totiž tonikum z černých koz.

Smrt bude pro tyto psy čekající na popravu vskutku vysvobozením. PSI: I když je pravdou, že mnoho psů, kteří se na trzích či v restauracích objeví je pochytáno či ukradeno majitelům (!), je velká většina speciálně pro tyto účely odchována. A to buď po několika kusech u lidí, kteří si takto přivydělávají a nebo po stovkách na farmách, které jsou pro své majitele zdrojem velkých příjmů.

I pro psy v Jižní Koreji platí, že velká většina lidí věří různým mýtům a pověrám. Nejznámějšími jsou:

- Pouze čistokrevní psi si zasluhují péči a lásku: Ostatní plemena svým majitelům "slouží" pouze jako hlídací psi, mnohdy přivázani celý život na krátkém řetězu, často po pár letech snědeni.

Říká se, že Korejci chtějí v životě jen to, co je perfektní a výborné. (Snad i odtud prý pramení jejich všeobecný odpor k adopci dětí.)

- Malí psi jsou chytřejší než psi velcí.

- Převážení psů v dopravních prostředcích přináší smůlu.

- Vlastní-li člověk psa déle než 7 let, zdivočí jako vlk.

- Jedení psího masa zvyšuje sexuální potenci.

K poslednímu bodu nutno poznamenat, že některé porce psího masa opravdu mohou na potenci působit. Není to však ale způsobeno psím masem samotným, ale steroidy, testosteronem či jinými hormony, které jsou do těchto porcí v některých restaruacích přidávány. Známá je např. aféra, ke které došlo v roce 1992, kdy bylo diskvalifikováno několik olympijských atletů pro pozitivní testy na steroidy. Bylo prokázáno, že tyto látky pocházely z psího masa podávaného v několika restauracích v Soulu.

Všeobecně se také ma za to, že pes či kočka by měli před smrtí co nejvíce trpět, aby se kvalita masa pozvedla. Z tohoto důvodu je tedy běžné tato zvířata před smrtí týrat mnohahodinovým (i několikadenním) bitím, kopáním, věšením na strom. Samotné zabíjení se pak provádí nejčastěji uškrcením, ubitím kladivem či holí, elektrickým proudem.


Jak pomoci?

Konzumace psů není výsadou pouze některých asijských národů. Také u nás ve Střední Evropě jsou zabíjeni psi za účelem získání jejich masa a sádla. Jak bylo zmíněno výše, IAKA a KAPS se již dlouhou dobu snaží přimět korejskou vládu k přijetí funkčních opatření zajišťujících dodržování zákonů v oblasti ochrany psů a koček. Činí tak jednak přímými protestními akcemi a jednáními s vládními činiteli přímo v Jižní Koreji, jednak formou mezinárodní petiční kampaně. S touto petiční akcí je ale také spojeno úsilí o zviditelnění korejské problematiky po celém světě. Na našich stránkách (Animalinfo.net) se můžete tedy setkat i s pozvánkami na výstavy fotografií a promítání filmových dokumentů týkajících se týrání korejských zvířat.


POZNÁMKA K TÉMATU

Libor Kukliš

Konzumace psů není "výsadou" pouze některých asijských národů. Také u nás ve Střední Evropě jsou zabíjeni psi za účelem získání jejich masa a sádla. Tento trend není možná tak široce rozšířený jako v Jižní Koreji, ale bezpochyby existuje. V souvislosti s epidemií trichinelózy na Slovensku byl například v roce 1998 zaznamenán případ, kdy 336 občanů z obce Valaská u Brezna onemocnělo výše uvedenou chorobou po konzumaci klobás, které byly připraveny z infikovaného psího masa. Tento případ není bohužel vůbec vyjímečný.


Převzato z:
- Animalinfo (Jižní Korea)


Další zdroje:
- Animal rights (Kyenan a Sunnan)
- SOS Saint Bernard Dog
- EkoList (20.04.2004, Korejci jsou blázni do psů)


celebrity žádají zastavení dovozu psích a kočičích kožešin

27. prosince 2006 v 12:42 | Wejunka - nezavirejoci-pomahej.blog.cz |  I pro módu se umírá!

Známé celebrity v čele s Heather Millsovu McCartneyovou se podílejí na kampani, jejímž cílem je přimět evropské politiky k vyhlášení zákazu dovozu psích a kočičích kožešin z Číny do Evropské unie. Návrh podporuje i část europoslanců.

Heather Millsová McCartneyová ukazuje kožešinu vyrobenou z kůží 42 štěňat. "Mou rodinu i mě šokovalo, že nikdo z nás neví o vývozu kočičích a psích kožešin z Číny do Evropy. A to i přesto, že můj manžel a jeho bývalá žena Linda ochranu práv zvířat dlouhodobě prosazovali," prohlásila McCartneyová na tiskové konferenci v budově Evropského parlamentu ve Štrasburku. Podle svých slov se problémem začala zabývat před čtyřmi měsíci.

McCartneyová předstoupila 1. března 2005 se slzami v očích před poslance EP a v rukou přitom svírala kožešinu vyrobenou ze 42 štěňat. Kožešina byla zakoupena v Belgii.

Na evropském trhu končí každým rokem kůže více než dvou milionů koček a psů, kteří jsou za tímto účelem chováni a zabíjeni v čínských farmách. Zákazníci v zemích EU často ani netuší, jaký je skutečný původ nabízeného zboží, protože výrobky z košešin mají falešně označení.

Přestože zákaz obchodu s kůžemi psů a koček formálně platí v Rakousku, Dánsku, Francii a Řecku, zóna volného obchodu v zemích EU umožňuje prodej tohoto zboží ve všech členských státech. Vedení EU by proto mělo vyhlásit plošný zákaz.

Na tiskovou konferenci přišel názor Millsové McCartneyové podpořit i slavný rocker skupiny Yes Rick Wakeman.


Pamela Andersonová a kampaň proti nošení pravých kožešin

V Číně byla nedávno zakázána prezentace originálních snímků Pamely Andersonové, které byly pořízeny v rámci protikožešinové kampaně organizace Lidé pro etické zacházení se zvířaty (People for the Ethical Treatment of Animals, PETA). Známá modelka a herečka na fotografiích pózovala téměř nahá. Činské úřady to použily jako záminku k cenzorskému zásahu a fotografie ořízly.

Pamela Andersonová na snímcích před a po cenzorském zásahu. "Díky šanghajským představitelům neuvidí lidé v Číně nahou Pamelu tak, jak by jim to ona sama i PETA rádi dopřáli. Na druhou stranu vládní cenzoři ořezali lechtivé fotografie tak drasticky, že donutili veřejnost zapojit fantazii," nechali se oficiálně slyšet zástupci společnosti PETA.

"Po tom, co jsem viděla na videu nové záběry zvířat na čínských kožešinových farmách, jak tam ječí a svíjejí se v agónii, když jim lámou vaz, myslím, že by čínští úředníci měli mnohem spíš cenzurovat farmy a nevystavovat lidi pohledům na takové šílené utrpení," reagovala na postup čínských oficiálních míst Andersonová.


Kožešiny psů a koček jsou součástí výstroje české armády?

Britský poslanec Evropského parlamentu Struand Stevenson v rozhovoru pro ČTK řekl, že podle jeho zdrojů jsou některé sklady v České republice plné psích a kočičích kůží nakoupených českou armádou jako součást výstroje. "Nevím, zda se to ještě děje," uvedl a pro případné důkazy odkázal na Mezinárodní humánní společnost (Humane Society International, HSI). Jeden z jejích představitelů Rick Swain později poznamenal, že při výzkumu v letech 1997 či 1998 se k nim dostaly "informace, že některé kožešinové součásti českých vojenských bund byly ve skutečnosti z kočičích kůží". Nemáme ale přímé důkazy; bunda, z níž analýzy vycházely, se k nám totiž dostala pouze přes prostředníky, nikoli přímo od armády, připustil Swain.


Zpracováno podle:
- Novinky (01.03.2005, Zakažte kožešiny ze psů a koček, žádaly celebrity)
- bengal (01.03.2005, Čína zakázala reklamu s nahou Andersonovou)
převzato z:
www.gnosis9.net


"Thriller" bernardýnů

27. prosince 2006 v 12:41 | Wejunka - nezavirejoci-pomahej.blog.cz |  Týrání zvířat

V číslech 77 a 78 našeho časopisu (Orizzonti) jsme vás informovali, že se ze Švýcarska vyváží bernardýni do Číny, kde je čeká strašný osud: Jsou zaživa staženi z kůže a snězeni! Ačkoli tato zpráva pochází z nenapadnutelných zdrojů (například ze samotného čínského tisku a televize), představitelé Švýcarského klubu chovatelů bernardýnů to popírají, zatímco se různí chovatelé sami opevňují zdí mlčení a odmítají jakoukoliv odpověď na naše výzvy.

Bernardýni jsou v Číně zaživa stahováni z kůže kvůli masu. Loni na podzim došlo k bolestnému potvrzení. Čínský list "Beijing Youth Daily" (16. Sept.99) zveřejnil pod názvem "Dobré zprávy, nová strava k obědu" děsivou skutečnost: V okolí Beijingu (Pekingu) se šíří průmysl psího chovu vzhledem ke skutečnosti, že se psí maso těší stále větší oblibě. Firma HongDing Breeding and Development Co., která dováží bernardýny, Dánské dogy a Tibetské mastify, vytváří nové hybridní rasy ze psů z Mongolska, aby tak vznikla nová generace psů pro potravinářský průmysl! Chov se nachází v okolí KangXi a odhaduje se, že se tam za rok narodí 100.000 psů, kteří končí na čínských tabulích!

Podle sdělení "Beijing Youth Daily" je psí maso vynikající, chutné a zahřívá tělo. Aby byla zaručena "hygiena", zabíjí se psi na centralizovaných jatkách ve městě Changping, kde se jejich maso také plní do plechovek: Marinované nebo ve formě kotlet! Stejná firma dodává i chovné psy.

25. července 1999 zveřejnil "China Journal of Animal Husbandry and Aquatic Production" (Čínský žurnál hospodaření se zvířaty a vodní produkce) informace o bernardýnech, aniž by přitom zamlčel jejich přeslavnou prehistorii jako pomocníků při záchraně v horách. Rozumí se samo sebou, že je vše využito k tomu, aby to vychvalovalo maso těchto psů na čínském trhu. Tentýž list ale lituje faktu, že je v Číně jen "málo" bernardýnů a rovnou také udal důvod: Jejich cena je příliš vysoká; krom toho je v zahraničí známo, že Číňané jí psí maso; proto nejsou všichni ochotni psi prodávat. Avšak stejné noviny pokračují: "Jsme v jednání s několika zahraničními firmami a doufáme, že importujeme několik psů k účelům chovu, abychom mohli pokrýt naši potřebu."

Od roku 1997 bojuje OIPA proti hrůzám čínské kuchyně, která zahrnuje i stahování psů a koček zaživa. OIPA proto zahájila obnovenou velkou mezinárodní akci na obranu bernardýnů (jejichž export do země, která je zaživa stahuje z kůže, představuje národní ostudu), stejně jako na ochranu všech dalších psů, kteří se chovají k účelům konzumace. Navázali jsme kontakt s tisíci sdružení a aktivních ochránců zvířat všech světadílů, abychom vyvinuli silný mezinárodní tlak a pokusili se konkrétně pomoci bernardýnům a jejich nešťastným společníkům v utrpení. Zároveň se snažíme prolomit zeď mlčení a získat jména švýcarských exportérů, abychom je informovali a zamezili dalším vývozům.

P.S. Podle prezidenta Švýcarského klubu bernardýnů, se kterým jsme se spojili, nebyl ze Švýcarska do Číny vyvezen ani jediný bernardýn. Avšak před dvěma lety vyváželi tyto psy chovatelé z Německa, kteří neměli o osudu psů ani tušení. Zveřejňujeme zde toto stanovisko v zájmu nestrannosti, i když už dne 16.7.98 si čínský list "Orient Daily" stál za tvrzením, že ze Švýcarska se dováželi bernardýni, načež byli zabiti a snězeni. (Odpovídající podklady jsou zájemcům k dispozici).


Zdroj: medicínsko-informační revue Orizzonti


Pro některé lidi je pes nejlepším přítelem, pro některé je nejlepším zdrojem masa.Kruté zacházení se psy, jejich usmrcování a konzumace jsou v Číně a Koreji poměrně rozšířené.

Jak vidno z těchto snímků, vztah mezi člověkem a psem může být opravdu různý. Pro některé lidi je pes nejlepším přítelem, pro některé je nejlepším zdrojem masa. V Číně i Koreji převládá spíše ten druhý postoj....


Převzato z:
- OHZ (05.02.2004, "Thriller" bernardýnů pokračuje: Dlouhá cesta do Orientu, ze které není návratu)


McCartneyová: V ČR se vyrábějí psí a kočičí kožešiny

27. prosince 2006 v 12:38 | Wejunka - nezavirejoci-pomahej.blog.cz |  I pro módu se umírá!

Manželka zpěváka Paula McCartneyho stojí v čele kampaně proti výrobě a prodeji psích a kočičích kožešin v Evropě. Heather Mills McCartneyová vystoupila ve čvrtek 8. prosince 2005 na tiskové konferenci v budově Evropského parlamentu v Bruselu. Nejhorší slova odsouzení přitom adresovala České republice, kde podle ní dochází k zabíjení koček a psů za účelem obchodu s kožešinami.

Heather Millsová McCartneyová ukazuje dětskou pokrývku ušitou z 20 kočičích kůží. "Domácí kočky jsou v České republice kradeny na ulicích. Mluvíme zde o dvou až třech tisících jenom v České republice, ne v celé Evropě," prohlásila McCartneyová. "Stahují je zaživa."

Na doklad svého tvrzení ukázala dětskou pokrývku ušitou z 20 kočičích kůží a videozáznam, který zachycuje vyhublé psy a kočky v tmavých, těsných místnostech a klecích. Na záznamu je vidět i zabití jednoho psa.

Prohlášení McCartneyové podpořilo několik poslanců Evropského parlamentu. Britský labouristický poslanec Philip Whitehead uvedl, že problém se týká především Číny. "Nyní existuje důkaz, že se to děje i v České republice," dodal Whitehead.

Britský poslanec za Konzervativní stranu Struan Stevenson je téhož názoru: "Musí to přestat. Hlavní věcí, o kterou usilujeme, je zákaz dovozu, vývozu a obchodu s psími a kočičími kožešinami v celé EU." Zákazy tohoto typu už platí v USA, Austrálii, Belgii, Dánsku, Francii, Řecku a Itálii.

Heather Mills McCartneyová vystoupila na tiskové konferenci v budově Evropského parlamentu letos podruhé. Ve svém prvním prohlášení 1. března 2005 se o České republice nezmínila. K tomu viz článek: Celebrity žádají zastavení dovozu psích a kočičích kožešin.

Tvrzení ochránců zvířat o tom, že v ČR bují průmyslová výroba psích a kočičích kožešin, důrazně odmítli zástupci České obuvnické a kožedělné asociace (ČOKA). "Je to absolutní nesmysl. Zřejmě se nějaká celebrita nudí," oponuje prezident asociace Petr Kubát.

Ani Státní veterinární správa (SVS) nemá žádné informace, které by svědčily o pravdivosti tvrzení Heather Mills McCartneyové. "Jestli si někdo z nějaké zastřelené kočky udělá doma kožešinový pás, tak to samozřejmě vyloučit nelze. Ale že by u nás existovalo celé průmyslové odvětví, tak o tom nemáme absolutně žádné informace. Nemají je ani nevládní organizace na ochranu zvířat, se kterými spolupracujeme," poznamenal mluvčí SVS Josef Duben. "Nedorumění možná vzniklo tak, že si nás paní McCartneyová spletla s nějakou asijskou zemí," domnívá se Duben. Podle něj v ČR v současné době fungují pouze 3 farmy s kožešinovými zvířaty, zatímco na začátku 90. let jich bylo zhruba 30. SVS se prý v minulosti vyslovila proti dovozu kožešinových suvenýrů z Číny, protože byly vyrobeny z psích a kočičích kožichů.


ruští veterináři týrali zvířata kvůli úředníkům!!!

27. prosince 2006 v 12:36 | Wejunka -nezavirejoci-pomahej.blog.cz |  Týrání zvířat

Úctyhodný soucit projevili ruští byrokrati počátkem února, když pod nátlakem veřejnosti povolili veterinářům operovat zvířata pod narkózou. Do této doby každé zvíře, jež se dostalo na operační stůl, muselo snášet nesnesitelná muka. Ruská protidrogová opatření totiž zakazovala nasazování ketaminu, anestetika běžně používaného ve veterinární praxi na celém světě.

Ruští veterináři týrali zvířata kvůli úředníkům. V případě, že se veterináři nad trpícím živým tvorem slitovali a uchýlili se k narkóze, hrozilo jim sedm až patnáct let odnětí svobody. Minulý týden ruské ministerstvo spravedlnosti zaregistrovalo výnos ministerstva zemědělství, který dovoluje nasazovat ketamin pro anestezii. Zvířatům se však zatím neulevilo. Potrvá prý nejméně půl roku, než veterináři obdrží příslušné licence, které jim umožní narkotik používat beztrestně. Úředníci se ovšem stále nemohou dohodnout na tom, kdo bude tyto licence udělovat. Problém s ketaminem, který je fakticky jediným preparátem umožňujícím plnohodnotnou anestezii při operaci zvířat, vznikl před více než pěti lety.

V roce 1998 byl schválen nový zákon o narkotických prostředcích a psychotropních látkách. Kvůli nedopatření úředníků z ministerstev zdravotnictví a zemědělství však veterináři nezískali licence na používání narkotik k uspávání zvířat při operacích a používání ketaminu se stalo fakticky nezákonným. V chirurgické praxi se ovšem jeho nasazování tolerovalo až do července 2003, kdy byl zřízen Státní výbor pro kontrolu prodeje narkotik a psychotropních látek (Gosnarkokontrol), v jehož čele je bývalý kolega ruského prezidenta z Výboru státní bezpečnosti (KGB) Viktor Čerkasov. Hned od prvních dnů působení výboru se veterináři stali terčem pronásledování kontrolorů. Jen v Moskvě bylo zahájeno sedm trestních stíhání proti veterinářům za to, že při operaci použili ketamin. Byli obviněni z nezákonného prodeje drog ve velkém rozsahu a hrozí jim od sedmi do 15 let odnětí svobody.

Pracovníci Gosnarkokontroly se ve snaze dokázat své úspěchy nezdráhali ani využít provokací. Několika veterinářům byla zraněná zvířata podstrčena, aby je pak kontroloři mohli "přistihnout při činu". Alexandr Duka byl přistižen s ketaminem, když se naivně snažil pomoci psovi, ke kterému byl povolán přímo do budovy Gosnarkokontroly. Byl obviněn z "obchodování drogami". "Představte si, že jsem prý prodával drogy kočkám a psům," pohoršoval se v reportáži televize NTV. Konstantin Sadovedov byl zase obviněn z "kšeftování drogami", když se snažil vstříknout kočce ketamin při sterilizaci. Ačkoli oba použili od 0,02 gramu do jednoho gramu ketaminu, klade se jim za vinu "prodej narkotických prostředků v obzvlášť velkém rozsahu". Oběma stále hrozí až patnáct let odnětí svobody.

Navzdory protestům veterinářů i majitelů domácích zvířat kontrolní orgán zahájil tvrdé tažení a dosáhl fakticky zastavení operací. Chirurgové odmítali operovat jen s použitím prostředků, které sice znehybňují zvířata, avšak bolest neutlumují. Soucit jim zase hrozil vězením a odnětím majetku. Povolení k používání ketaminu se údajně podařilo získat teprve díky osobnímu zásahu prezidenta Vladimira Putina. S výzvou zastavit úředně schválené týrání zvířat se na něj obrátila mimo jiné bývalá francouzská filmová hvězda Brigitte Bardotová a také více než stovka ruských umělců a veřejných činitelů.

"Zatímco na Západě jsou trestáni veterináři, kteří operují zvířata bez narkózy, v Rusku byli dosud veterináři trestáni za to, že ji nasazovali," říká předsedkyně Střediska pro ochranu zvířat VITA Irina Novožilovová. Od roku 1998 ministerstvo zemědělství podle jejích slov přímo nařizovalo veterinářům, aby veškeré operace zvířat prováděli bez narkózy. Mnozí veterináři raději přestali vůbec operovat, neboť zvířata umírala před jejich očima kvůli šoku z bolesti. Trpěli nejen psi a kočky, ale také koně, krávy či prasata. Studenti, kteří v rámci chirurgické praxe museli takto týrat zvířata, opouštěli veterinární školy.

Podle veterinářů si zvíře dokonce několik let po operaci, která byla provedena bez anestezie, pamatuje bolest, kterou cítilo. Dokonce pouhý dotek v místě operační jizvy, která se dávno zacelila, u něj vyvolává dojemné kňučení. Utrpení, kterému bylo vystaveno kvůli lhostejným úředníkům, jej prý poznamenává na celý život.


Silvestr na krku aneb Připravte svá zvířata na bouřlivou noc předem

24. prosince 2006 v 11:54 | sumpersky.rej.cz |  Zvířata
Silvestr na krku aneb Připravte svá zvířata na bouřlivou noc předem
REJ - Těšíte se na oslavy Nového roku? A co váš domácí mazlíček? Většině z nich se již teď ježí chlupy na hřbetě z petard a světlic, které je na Silvestra nenechají v klidu. I podle veterinární lékařky Zuzany Frankové je konec roku pro domácí zvířata velmi nepříjemným obdobím.
"Velice často nastávají problémy se psy. Koncentrace výbuchů není během roku tak vysoká a zvířata se s nimi téměř nesetkají. Na Silvestra se však počet výstřelů stupňuje, což zvířatům přináší velké nervové vypětí," objasnila Zuzana Franková.
I když je letošní Silvestr posledním dnem tisíciletí, neočekávají se tak bouřlivé oslavy jako vloni, kdy velké množství lidí omámil magický letopočet. Zejména města a obce již nehodlají investovat tolik prostředků do oslav, většina je neplánuje vůbec. Přesto je ale více než pravděpodobné, že si velké množství lidí nenechá ujít příležitost a do ulic se s petardami vypraví. Je proto dobré domácí zvířata na novoroční oslavy předem připravit.
Drobná zvířata, jako jsou kočky, stačí většinou na noc zavřít do bytu, kde nejsou v bezprostředním kontaktu s výbuchy. Mnohem hůře detonace snáší psi, jejichž majitelé by přípravu na Silvestrovskou noc rozhodně neměli podcenit. U slabších povah, které nemají dost síly se s nadměrným hlukem vypořádat, může podle veterinářky Frankové dojít v důsledku nervového vypětí až k epileptickému záchvatu. U psů, kteří se v noci pohybují venku, navíc existuje riziko, že jakmile v blízkosti uslyší výstřely, dají se do bezhlavého úprku. V takovémto stavu pak není možné psa přivolat a jeho majitel nezbude než doufat, že se nezaběhne příliš daleko. Může se dokonce stát, že se psa nepodaří najít ani druhý den, protože zvíře ve stresu si při útěku neznačkuje cestu a má problémy se vrátit domů.
Pokud si nejste jisti, zda váš pes či kočka nervovému náporu z oslav odolá, můžete jim podat uklidňující přípravek, díky kterému silvestrovské veselí snáze zvládnou. Dříve se tyto přípravky nahrazovaly lidskými léky, v dnešní době však již existují účinná ataraktika pro zvířata, po jejichž užití prožije váš domácí mazlíček klidnou a ničím nerušenou noc.
10:01 27.12.2000, nei

Jak umírají zvířata.

22. prosince 2006 v 13:59 | Maja |  Týrání zvířat
Jak umírají zvířata? Některá, ta šťastnější, umírají v klidu. S lidmi, nebo jinými zvířaty, kteří je mají rádi a mnohdy je ani po smti neopustí.
Bohužel svět není vždy růžoví. Jiná, ta nešťastná, umírají sama, opuštěná,bez pohlazení, vlidného slova a často v nesnesitelných, v okamžiku smrti zdánlivě nekonečných, bolestech. A je už jedno, jestli je to pod rukama vivisektora, nebo nesnášenlivého majitele.V každém případě je to bolestivé krvavé a smutné!
Možná si teď říkáte: "Noco, dyť to sou jenom zvířata." Jenže, co kdyby jste to byli vy? To už by vám asi jedno nebylo, co?
Ač je to pro vás možná novinkou, I ZVÍŘATA MAJÍ CITY, i ony CÍTÍ BOLEST, STRACH, SMUTEK. Ale JE jen NA VÁS,zda ve svém životě někdy POZNAJÍ i LÁSKU, ŠTĚSTÍ, RADOST. A je jen na vás jestli někdy poznají, CO TO vlastně JE ŽIVOT!

Nadávejte, jak je libo.

22. prosince 2006 v 13:34 | Maja |  Jste-li jiného názoru...
Tady je ten slibovaný článek! Zde si klidně nadávejte, urážejte, ponižujte, ... mě či blog. Když vám to udělá dobře, tak prosím.

Obhajoba

22. prosince 2006 v 13:26 | Maja |  Jste-li jiného názoru...
V tomto článku mohou právě takoví lidé obhajovat (pokud to vůbec jde) všechny tyto odporné věci páchané na zvířatech. Ale pozor! Vyžaduji si zde naprostou slušnost. JAKÉKOLIV KOMENTÁŘE SE SPROSTÝMI SLOVY BUDOU MAZÁNY! Pokud mi chcete nadávat, nebo se jen tak vyřvat ze vzteku na můj blog, použijte následující článek! Tak si prosím nadávky jen vyřvěte na počítač a sem pište jen slušně.