Zubožení psi! To jim udělal člověk...

22. listopadu 2006 v 19:16 | Blesk - noviny |  Týrání zvířat v novinách
Zubožení psi! To jim udělal člověk...

Tři dny byli v odstaveném autě na pražském sídlišti v Praze-Stodůlkách uvězněni dva psi. Mučivé vězení málem nepřežili!

Zvířata v zuboženém stavu z auta plném výkalů vysvobodil nakonec až mladík z davu zvědavců. Strážníci sice zavolali zámečníka, ale tomu se auto nepodařilo otevřít. Hrozný případ týrání zvířat! Zachráněný knírač a větší kříženec vlčáka a dobrmana skončili v péči lidí z útulku pro zvířata v pražské Troji. Po lidské bestii, která zvířatům mučivé utrpení připravila, se pátrá.
Středa dopoledne. Na služebnu strážníků na sídlišti v Praze 13 přiběhli vyděšení lidé. "Dozvěděli jsme se, že v autě na parkovišti jsou už tři dny zavření dva psi. Snažili jsme se zjistit majitele auta, aby vůz otevřel. Nezjistila ho ani policie," řekla mluvčí strážníků Vilma Častová. Zvířata musela hrozně trpět! Byla v autě zavřená v mrazu, bez vody a žrádla. Docházel jim i vzduch. Psi s čumáky přitisknutými u jediného volného otvoru - pootevřeného okénka, lapali po vzduchu.
Strážníci byli bezradní. Nechtěli auto otevřít násilím, prý by porušili zákon. "Podle zákona byl spáchán určitě trestný čin týrání zvířat. Proto je povinností policie zasáhnout," řekla advokátka Klára Slámová. Ta mimo jiné obhajuje i doživotního odsouzence Jiřího Kajínka a na místo ji přivolal pražský spolek na ochranu zvířat. Policie prý podle strážníků odmítla na místo přijet. Slámová, když viděla polomrtvá zvířata, chtěla rozbít okénko. "Strážníci mi řekli, že by museli proti mně zasáhnout, že by šlo o trestný čin poškozování cizí věci. To je ale nesmysl. Trestný čin by to byl, kdyby byla škoda víc jak pět tisíc korun," míní advokátka.
Na místě zasahovala také veterinární záchranná služba Pet Medic a zvěrolékař. "Ti psi byli hodní, ale strašně apatičtí. Kdyby tam ale byli o den déle, mohli se z hladu napadnout. Silnější mohl zabít slabšího a v pudu sebezáchovy snad i sežrat," řekla Iva Janků z veterinární záchranky. Zachráněné psy nakonec po základním ošetření na místě odvezli strážníci do útulku v Praze-Troji. "Tady se jim dostalo potřebné péče. Vyšetřil je veterinář. Psi by měl ibýt brzy v pořádku," upřesnila Častová. Po majiteli se pátrá.
Autor: Vlastimil Staňa, Alena Sobotková (3. 3. 2005)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.