Statek hrůzy: Mrtvá prasata, zápach a hniloba

22. listopadu 2006 v 19:54 | Blesk - noviny |  Týrání zvířat v novinách
Statek hrůzy: Mrtvá prasata, zápach a hniloba

Taková hrůza! I otrlí policisté a veterináři byli otřeseni, když viděli zubožená zvířata na statku v Opočnici na Nymbursku. Chlév zaplňoval neuvěřitelný zápach z uhynulých a rozkládajících se těl prasat a býků. Zvířata, která zůstala živá, se potácela už v agónii.

Policisté byli v šoku. Při prohlídce statku našli šest mrtvých prasat a uhynulého býka. "Kolem nich se potácela další polomrtvá a totálně zubožená zvířata. Některá ležela na zemi ve vlastních výkalech," popsal katastrofální stav farmy středočeský policejní mluvčí Pavel Truxa. Zvířata byla totálně vyhladovělá.
První kontrola proběhla na statku už před měsícem poté, co na neutěšné poměry upozornil policii jeden z místních občanů. "Nic se ale nezměnilo. Majitele statku čeká obvinění z týrání zvířat a až tři roky vězení. Nevyhne se ani pokutě. Ta se v podobných případech pohybuje kolem půl miliónu korun," sdělila středočeská policejní mluvčí Soňa Budská. Škoda na uhynulých zvířatech se vyčísluje.
Podnikatel (33) z Holandska přivezl zvířata do Opočnice loni z Třebechovic pod Orebem. "S nikým se moc nestýká, ale jinak pořád tvrdí, že nemá peníze. Když v úterý přijela policie, musela ho do statku doslova dotáhnout," řekl místní občan.
Holanďan měl už v minulosti kvůli týrání zvířat problémy se zákonem. "Několikrát jsme ho upozorňovali, aby dal všechno do pořádku. Nikdy tak neučinil," konstatoval Josef Duben ze Státní veterinární správy. Případem se podle něj zabývá i holandská ambasáda.
Autor: Jan Doležal (11. 3. 2004)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.