"Hrdina" ukopal ježka!

22. listopadu 2006 v 18:55 | Blesk - noviny |  Týrání zvířat v novinách

"Hrdina" ukopal ježka!

Surová bestie! Bezbranného ježka téměř ukopal bezcitný mladík (19) z Vítkovic.

Ke všemu se strašně divil, že si jej kvůli "fotbalové kratochvíli" vzala do parády policie. Vyvázne však pouze s pokutou.
Půlnoční extempore mladého sadisty v ulici Obránců míru ve Vítkovicích naštěstí neušlo pozornosti bezpečnostních kamer městské policie. Zprvu to na obrazovce vypadalo, že kdosi kope do "neživého předmětu".
Záhy však strážníkům do ČR šlo, o jak krutou zábavu jde. "Mladík si udělal kopací míč z ježka, který se sice snažil před útoky utéct, ale marně. Po chvíli už nejevil známky života," popsala incident mluvčí městské policie Vladimíra Kejdová. Když si pro mladíka přijela policie, neskrýval údiv. Policisty šokoval nejen svým počínáním, ale i jeho vysvětlením. Prý neměl tušení, že ukopat zvíře je trestné. V ten moment by mu za týrání zvířat hrozil až roční trest, jenže došlo k nečekané situaci.
Otřesený bodlináč se překulil a uprchl sklepním oknem do cukrárny. To, zda později kvůli zraněním uhynul, se policisté bohužel nedozvěděli. "Snažili se jej pochopitelně najít, ale neuspěli," komentoval vyšetřování kuriózní kauzy mluvčí policie Milan Klézl. Případ tak skončí pouze v přestupkovém řízení pro porušení zákona o ochraně zvířat. Lidské zrůdě hrozí maximálně třicetitisícová pokuta. Před soud by se mladík mohl dostat pouze v případě "recidivy".
Autor: Pavel Čempěl (24. 9. 2005)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.