Hnusná zrůdo, takhle utýrat pejska!

22. listopadu 2006 v 19:06 | Blesk - noviny |  Týrání zvířat v novinách

Hnusná zrůdo, takhle utýrat pejska!

Jaká lidská bestie tohle mohla udělat?! V zaparkovaném autě u hlavního nádraží v Praze několik dní mučivě umíral statný vlčák.

Bez vody, bez jídla, bez čerstvého vzduchu, zavalen bordelem a hračkami bojoval o svůj život, ale marně! Musel výt a škrábat na okna, v místech, kde denně projdou stovky lidí, si toho ale nikdo nevšiml! Až včera.
Po anonymním telefonátu strážníci vůz s chrudimskou poznávací značkou odemkli. Co viděli, otřáslo i zkušenými policisty. Z auta se vyvalil neuvěřitelný zápach. Mrtvola psa byla už nafouklá...
Ukrutné týrání: Vlčáka nechali uvařit v autě
Neuvěřitelný bordel, oblečení, spousta hraček a mezi nimi na zadním sedadle mrtvola německého ovčáka. Otřesný pohled na jeho nafouklé tělo a vyplazený jazyk otřásl včera i zkušenými policisty.
Kdo mohl takhle brutálně utýrat zvíře, nyní zjišťují. Co ale zažíval pes, si dokáže málokdo představit.
V autě mohl být až 14 dní, tedy i v době téměř 40stupňových veder. Ve voze, který neměl ani pootevřenou špehýrku okna, tak mohlo být klidně i 70 stupňů. Nebohý vlčák se asi uvařil...!
Taková brutalita! Zelený renault se pro vlčáka změnil v peklo, pomalu a mučivě v něm umíral. Vysvobození ze stísněného prostoru bez vody a jídla, nepřišlo.
Pes bojoval jak mohl, vnitřek auta o tom vypovídal - rozházené věci, stopy po drápech... Boj byl ale marný. Pošel.
Mrtvoly psa si všiml až začátkem týdne náhodný chodec a zalarmoval policii. "Policie místo ohledala, zná řidiče automobilu. Jde o cizinku, která si auto zapůjčila a je mimo území republiky," uvedla Eva Miklíková z tiskového oddělení pražské policie.
Na palubní desce totiž řidička s ruským jménem zanechala svůj řidičský průkaz... Policie musí nyní zjistit, zda pes byl její. Pokud ale ne, jak se dostal do půjčeného auta?
Když policie renault otevřela, vyvalil se na ně ukrutný zápach. Uhynulého psa museli policisté doslova vyprostit ze sevření ohromného plyšového medvěda a další spousty hraček.
Možná se pod nimi schovával, možná se snažil prohrabat si cestu z auta ven a hračky na něj spadly. Vlčák ale už neměl sílu a pošel pod nimi... Jak přesně zemřel, určí pitva, která bude probíhat v nejbližších dnech.
Odborníky tento případ, o kterém jim Blesk řekl, doslova šokoval. "No to je strašný! Ten pes umřel hroznou smrtí, nemohl takové věznění v žádném případě přežít. Proti takovýmto lidem by se mělo postupovat opravdu razantně. Zvířata jsou přece živí tvorové," řekl veterinář Aleš Müller.
"Pokud by se jednalo o utýrání zvířete, bude pachatel potrestán odnětím svobody až na jeden rok," sdělila právnička Klára Slámová. Pokud navíc pachatel spáchal čin veřejně nebo na místě veřejnosti přístupném, hrozí mu odnětí svobody až na dva roky.
Autor: Soňa Straková (10. 8. 2005)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.