Býky porcují hned na pastvě

22. listopadu 2006 v 20:21 | Blesk - noviny |  Pojídání zvířat v novinách

Býky porcují hned na pastvě

Černí řezníci masakrují stáda hovězího dobytka na Domažlicku a Tachovsku.

Nejenže zemědělcům ukradnou nejlepší kusy z jejich chovu, ale některé pak hned na místě zabijí a vyvrhnou. Na pastvinách či za kravínem se tak povalují vnitřnosti ubitých zvířat.
Tuto hrůzu spatřili zemědělci na u Nového Kramolína na Domažlicku. "Zloděj zabil jalovici, která vážila 300 kg. Přímo na místě ji vyvrhl a maso odnesl. Bylo toho za 12 tisíc korun," řekla Petra Srnková z domažlické policie.
Krvavá jatka se odehrála také na Tachovsku. U obce Újezd pod Přimdou zloděj upytlačil statného býka. Na místě pak do mrtvého zvířete zaťal nůž a začal ho porcovat. "Vyvrhl vnitřnosti a nechal je na louce. Tělo býka pak ukradl," řekl Jaroslav Jackmann z tachovské policie.
Krávy, jalovice a telata ale v regionu mizí nejen z pastvy, ale i z chlévů. Tak tomu bylo v Boru u Tachova. Z kravína společnosti BK II zmizelo 20 kusů dobytka. "Ano, zvířata ukradli," uvedla žena, která zvedla telefon v bytě jednatele firmy BK II Václava Vracovského.
Jedním z největších zlodějů dobytka v regionu je muž (44) z Mariánských Lázní. "Z pastvin u Boněnova postupně ukradl 78 kusů skotu. Dobytek nezabíjel, ale zahnal ho do svého stáda. Zvířatům vyměnil identifikační značku v uších a vydával je za své," uvedl Jackmann.
Zabíjení zvířat na pastvách na západě Čech není nic výjimečného. Jeden z nejdrastičtějších případů se odehrál u Teplé na Mariánskolázeňsku zhruba před čtyřmi roky. Tehdy bezdomovci odřezávali zaživa kravám pilkou na železo nejlepší kusy masa z kýt a dělali si zásobu na zimu.
Autor: Zbyněk Schnapka (21. 11. 2005)
Na pastvě u obce Újezd pod Přimdou upytlačili zabijáci dobytka býka podobného, jako je na snímku. Zemědělci doufají, že teď, když napadl sníh, řádění černých řezníků ubude. Stopy by je mohly prozradit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 DomikKR DomikKR | 12. června 2007 v 18:54 | Reagovat

to jsou chudáčci ,ale všechny zvířata!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.